Stres w pracy – jak go pokonać?

Stres towarzyszy nam niemal każdego dnia. Często związany jest z sytuacjami stresowymi dnia codziennego. Kiedy indziej, może wiązać się z różnymi sytuacjami w pracy. Jednak bez względu na powód, przez który czujemy się zestresowani, istotne jest by nauczyć się radzić sobie z tym stresem.

17 grudnia 2018
zdjęcie - Stres w pracy – jak go pokonać?

Stres w pracy - jak go pokonać?


Stres towarzyszy nam niemal każdego dnia. Często związany jest z sytuacjami stresowymi dnia codziennego. Kiedy indziej, może wiązać się z różnymi sytuacjami w pracy. Jednak bez względu na powód, przez który czujemy się zestresowani, istotne jest by nauczyć się radzić sobie z tym stresem.

Kiedy sytuacje stresowe w naszym życiu zdarzają się sporadycznie, raczej nie mamy większych trudności, by uporać się z nimi. Jeśli jednak sytuacje stresowe są nagminne, a problemy nawarstwiają się, czasem czujemy się zagubieni i zbyt zmęczeni, aby stawić im czoła. Zwłaszcza w takich sytuacjach ważne jest, aby nauczyć się skutecznie radzić sobie ze stresem i nauczyć się rozwiązywania swoich problemów. Nawet kiedy wydaje nam się, że już nie damy sobie rady, że wydarzyło się zbyt wiele warto pamiętać, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, tylko trzeba je znaleźć.

W pierwszej kolejności warto poznać sposoby na to, jak radzić sobie ze stresem. Liczne szkolenia poświęcone tej tematyce mogą okazać się niezwykle skuteczne i nakierują nas na najlepszy sposób, w jaki możemy okiełznać stres.

Wybierając szkolenie stres w pracy możemy poznać najlepsze metody zarządzania sobą w czasie, jak również dowiedzieć się, jak realizować zadania, by bez niepotrzebnych nerwów wykonać wszystkie swoje obowiązki. Niektóre szkolenia podpowiadają, w jaki sposób możemy uporać się z nadmiarem obowiązków, czy choćby w jaki sposób oddelegować część zadań, by nie zajmować się wszystkim na raz.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

W radzeniu sobie ze stresem istotna jest także umiejętność komunikowania się. Szkolenia z komunikacji interpersonalnej są niezwykle korzystne nie tylko dla kadry zarządzającej w firmie, ale również dla wszystkich pracowników firm.

Dzięki zdobyciu takich umiejętności, pracownicy nie powinni mieć problemu w porozumiewaniu się ze sobą czy z osobami przełożonymi, a w dodatku zyska na tym całe przedsiębiorstwo, w którym komunikowanie się zawsze powinno odbywać się na najwyższym poziomie i z zachowaniem jasno określonych zasad. Nie da się ukryć, że przedsiębiorstwa, w których komunikowanie się działa bez zarzutów, to jednocześnie niezwykle sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwa, odnoszące spore sukcesy.

Być może właśnie z tych powodów, coraz częściej ludzie chcą dowiedzieć się, jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie zaś jest ku temu najlepszą metodą. Organizowane zarówno na zlecenie pracodawcy, jak i przez firmy zewnętrzne szkolenie stres w pracy dedykowane jest przede wszystkim pracownikom, by dowiedzieli się, w jaki sposób zarządzać sobą, swoim czasem i obowiązkami, jak również by lepiej radzili sobie ze stresem.

Podczas szkolenia poruszane są często kwestie związane ze stresem, jego objawami, skutkami, jak i metodami odstresowania się, zrelaksowania i wypoczynku. Pracownicy mają więc szansę dowiedzieć się, jak okiełznać stres, jak nie dopuścić, by wziął nad nami górę, czy choćby jak komunikować innym swoją złą sytuację, gdy na przykład nadmiar obowiązków zaczyna nas przytłaczać.

Jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie dedykowane jest nie tylko samym pracownikom, ale również całej kadrze zarządzającej w firmie, liderom grup, managerom, kierownikom czy nawet samemu prezesowi firmy.

Jest to tak ważne, ponieważ to właśnie te osoby odpowiedzialne są za pracowników. Ponadto, osoby mające tak odpowiedzialne stanowiska, również żyją w ciągłym stresie i potrzebują odpoczynku, relaksu czy lepszego zarządzania sobą w sytuacjach stresowych. Ważne jest także, że zarówno pracownikom, jak i kadrze zarządzającej w firmie nieustannie grozi ten jeden z najbardziej niebezpiecznych ze skutków długotrwałego stresu w pracy.

Chodzi tu o wypalenie zawodowe szkolenie, dzięki któremu można nauczyć się jak rozpoznawać pierwsze oznaki wypalenia zawodowego, jak również dowiedzieć się, jak jemu zapobiegać.

Wypalenie zawodowe jest bowiem zjawiskiem niezwykle niebezpiecznym, które może całkowicie przekreślić czyjąś karierę zawodową, jak również odbić się bardzo negatywnie na zdrowiu osoby dotkniętej wypaleniem zawodowym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.