Style rozwiązywania konfliktów i ich nauka na szkoleniach

Skuteczne szkolenie z metod rozwiązywania konfliktów powinno się znaleźć jako jeden z obowiązkowych kursów w grafiku każdego, kto w pracy ma stanowisko decyzyjne lub też kieruje grupą ludzi. Tego typu szkolenia pozwalają nie tylko poznać to, co jest przyczyną konfliktów, ale także poznać odpowiednie sposoby radzenia sobie w takich sytuacjach.

 
Skuteczne szkolenie z metod rozwiązywania konfliktów powinno się znaleźć jako jeden z obowiązkowych kursów w grafiku każdego, kto w pracy ma stanowisko decyzyjne lub też kieruje grupą ludzi. Tego typu szkolenia pozwalają nie tylko poznać to, co jest przyczyną konfliktów, ale także poznać odpowiednie sposoby radzenia sobie w takich sytuacjach.
 
Zazwyczaj pierwszy etap szkolenia z zakresu radzenia sobie z konfliktami obejmuje poznanie sytuacji, które go wywołują. Dzięki temu bowiem można o wiele lepiej określić, jaki sposób rozwiązania konfliktu w danej sytuacji będzie najlepszy. Na szkoleniach najczęściej podaje się uczestnikom style rozwiązywania konfliktów wraz z opisami, w jakiej sytuacji dany z nich będzie najodpowiedniejszy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy można zarządzać swoim stresem? Jak rozwiązywać asertywnie konflikty i budować swoje kompetencje społeczne? Jak walczyć z poczuciem bezradności? Jak rozwijać swoje umiejętności interpersonalne? Zobacz: szkolenie zarządzanie czasem, szkolenie radzenie sobie ze stresem, szkolenia interpersonalne.

Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów jest rywalizacja. Przy takim sposobie zawsze jedna z osób będzie wygranym, druga strona zaś przegra. Plusem stosowania tej metody jest niezwykle duża motywacja do działania, minusem jednak mogą być relacje z drugą stroną, które bardzo często ulegają pogorszeniu.

Odmiennym od tego sposobu stylem na rozwiązanie konfliktu jest współpraca. W tej sytuacji obie strony mogą uznać się za wygrane, pod warunkiem jednak iż będzie ona właściwie zorganizowana. Współpraca pozytywnie wpływa na relacje międzyludzkie, jednak zdarza się iż zmniejszona motywacja jest powodem opóźnień i metoda nie przynosi pożądanych efektów.
 
Kompromis także uznawany jest jako jeden ze sposobów na problemy, tutaj jednak obie strony muszą z czegoś zrezygnować na rzecz drugiej. Można więc niejako powiedzieć, iż obie są przegrane, co nie wpływa dobrze na samoocenę jak również często na kontakty i komunikację. Na szkoleniach kursanci uczą się również unikania konfliktów.

Jednak należy się go dobrze nauczyć, gdyż może okazać się że brak podejmowania działań zostanie uznany jako zgoda. Tak samo jak uleganie drugiej stronie w sytuacji, gdy może to zapobiec konfliktom powinno być przeprowadzane odpowiednio. Szkolenia z tego zakresu są coraz częściej realizowane na indywidualne życzenie firm, nakierowane na działalność danej firmy lub też występujące w niej sytuacje konfliktowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.