Szkolenia dla młodych menadżerów

Niektórzy liderzy są w pełni naturalnymi szefami i bez problemu wzbudzają respekt i szacunek wśród swoich podwładnych. Niemniej osoby bez wrodzonych zdolności przywódczych również mogą być dobrymi przywódcami – oczywiście o ile zechcą się tego nauczyć. Zatem jak zdobyć szacunek? Zmiana stanowiska pracy, a szkolenia dla młodych menadżerów są ze sobą nierozerwalnie połączone.

zdjęcie - (the_title())

Szkolenia dla młodych menadżerów

Niektórzy liderzy są w pełni naturalnymi szefami i bez problemu wzbudzają respekt i szacunek wśród swoich podwładnych. Niemniej osoby bez wrodzonych zdolności przywódczych również mogą być dobrymi przywódcami – oczywiście o ile zechcą się tego nauczyć. Zatem jak zdobyć szacunek? Zmiana stanowiska pracy, a szkolenia dla młodych menadżerów są ze sobą nierozerwalnie połączone.

Każdy szef renomowanej firmy chce, aby atmosfera wśród pracowników była dobra, a praca dzięki temu przebiegała zawsze sprawnie. W tym celu niezbędny jest wzajemny szacunek pracowników. Czasem jego wypracowanie może być pracochłonne, jednak wystarczy przestrzegać kilku zasad, które to mogą znacznie ułatwić to zadanie. Zatem jak zdobyć szacunek pracowników? W tym celu niezbędne są profesjonalne szkolenia dla team leaderów.

Zmiana stanowiska pracy - jak zdobyć szacunek pracowników?

Awans i zmiana stanowiska pracy to trudne wyzwanie dla każdego początkującego przywódcy. Często wielu młodych menadżerów zastanawia się jak zdobyć szacunek i być poważanym szefem. Aby zyskać szacunek wśród pracowników, warto jasno sprecyzować wobec nich swoje oczekiwania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na szkolenie z zarządzania projektami. Na szkoleniu zostaną omówienie kluczowe aspekty związane z zarządzaniem projektami wg. PMI: specyfika pracy projektowej, procesy i fazy w projekcie, kamienie milowe, komunikacja w projekcie, zarządzanie ryzykiem i struktura projektu.Zobacz też zarządzanie czasem szkolenie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym działem szkoleń menadżerskich.

Profesjonalne szkolenia dla team leaderów wskazują szereg elementów, które składają się na to, że szefowie wzbudzają u swych podwładnych respekt i poważanie. Co prawda bycie przystojnym mężczyzną i operowanie niskim tonem głosu znacznie ułatwia zawodową karierę, niemniej istotne znaczenie ma także dbałość o swój wizerunek i ubieranie oficjalnego stroju podczas ważnych spotkań służbowych.Najważniejsze są jednak kwestie związane z zachowaniem oraz kompetencjami. Otóż każdy lider, który to dzięki swym cechom fizycznym wzbudza duży szacunek, może go łatwo stracić, jeśli okaże się, że jest osobom niedotrzymującą słowa i źle traktującą swoich podwładnych.Prawdziwy manager to taki człowiek, który potrafi jednoczyć zespół pracowników wokół wspólnych idei i celów, skutecznie motywując ich do pracy, która wykonywana jest w miłej i przyjaznej atmosferze.Zmiana stanowiska pracy i bycie dobrym liderem wymaga przestrzegania kilku ważnych zasad takich jak:
  • Opanowanie - szef który łatwo wpada w złość i nie potrafi kierować swoimi emocjami z pewnością nie będzie mógł zapanować nad skomplikowanymi procesami biznesowymi. Każdy nerwowy szef bardzo szybko traci w oczach swoich pracowników, bowiem z autorytetem kojarzy się spokój i opanowanie.
  • Kultura osobista - szacunek – każdy skuteczny lider powinien okazywać szacunek pracownikom, którzy to przecież wspólnie z nim mają budować sukces firmy. Zatem wszelkie uwagi powinien on umieć wyrażać w sposób, który nie narusza godności pracownika.
  • Punktualność – częste spóźnianie się czy zapominanie o umówionych spotkaniach może wywoływać wrażenie, że szef jest osobą lekceważącą innych ludzi.
  • Komunikatywność – bezbłędny przepływ informacji to podstawa dobrego zarządzania w firmie. Każdy szef powinien precyzyjnie wyznaczać zadania i obowiązki oraz informować swoich pracowników o sprawach ważnych dla firmy.
  • Kompetencje - zwłaszcza w trudnych sytuacjach prawdziwy lider powinien być w oczach pracowników kompetencyjną osobom. Powinien on umieć udowodnić, że zna się na sprawach, które są najważniejsze dla firmy.
  • Równe traktowanie - kompetentny szef powinien zawsze pamiętać o tym, że posiadanie pupilków i wychwalanie ich przy każdej okazji jest bardzo źle widziane przez innych pracowników. Nabierają oni wtenczas przekonania, że nie warto się starać, gdyż i tak ktoś inny zbierze wszystkie laury.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz nowoczesnych rozwiązań z obszaru HR i biznesu? Zobacz nasze zoptymalizowanych strategie dla zakładów produkcyjnych i skrojonych na miarę ścieżki menadżerów Odkryj nasze ścieżki rozwiązań!

Co to jest coaching menedżerski?

W dzisiejszych czasach przed menedżerami stawiane są wysokie wymagania. Są oni bowiem odpowiedzialni za wygenerowanie jak najlepszych wyników dla firmy, więc żeby to osiągnąć muszą nieustannie podwyższać swoje kompetencje i to nie tylko w dziedzinie w której się specjalizują, lecz również w obszarze zarządzania ludźmi. Jedną z metodą, która w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością jest coaching menedżerski bowiem cechuje się on wysoką skutecznością i trwałością wprowadzanych zmian.Coaching menedżerski jest procesem rozwoju potencjału zawodowego. Jest to niezwykle skuteczna metoda wprowadzania pożądanych zmian, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.Coaching menedżerski - rodzaje
  • executive coaching – który to skierowany jest do średniej oraz wyższej kadry zarządzającej - prezesów, dyrektorów, top menedżerów czy właścicieli firm
  • coaching menedżerski – który to jest rozumiany jako wykorzystanie elementów coachingu w relacji menedżera ze swoimi podwładnymi.

Głównym celem coachingu menedżerskiego jest zwiększenie wykorzystania potencjału i wiedzy przez liderów oraz podniesienie ich ogólnej satysfakcji oraz celowości podejmowanych działań.

Na czym polega szkolenie dla młodych managerów?

Otrzymanie awansu na stanowisko menedżerskie jest dużym wyróżnieniem oraz dowodem zaufania ze strony pracodawcy. Szkolenie dla młodych managerów jest najlepszą drogą do osiągania wysokich wyników w pracy. Bardzo cennym doświadczeniem dla młodych kierowników jest możliwość wymiany spostrzeżeń z liderami o dłuższym stażu pracy.Szkolenia dla team leaderów są prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy to przez wiele lat realizowali się zawodowo na samodzielnych stanowiskach i w związku z tym posiadają solidną wiedzę ekspercką.Szkolenie dla młodych managerów pozwala zatem na przyswojenie dobrych praktyk oraz zapoznanie się z praktycznymi wskazówkami, dzięki czemu każdy początkujący lider poczuje się pewniej, a także uniknie wielu sytuacji kryzysowych.Szkolenia dla team leaderów są więc idealnym miejscem do wymiany doświadczeń na różnych płaszczyznach. Umiejętności pozyskane w ten sposób z pewnością niejednokrotnie zaprocentują oraz okażą się cenną lekcją stanowiącą solidny fundament pod dalsze, w pełni świadome kierowanie swoją ścieżką kariery.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.