Szkolenia: efektywne rozwiązywanie konfliktów w zespole

Konflikty mogą występować w każdym, nawet najbardziej zgranym zespole. Część z nich jest od razu rozwiązywana, niektóre z czasem przestają mieć znaczenie, jeszcze inne nabierają na sile i doprowadzają do bardzo trudnych sytuacji w zespole. Nierozwiązane konflikty mogą niszczyć atmosferę, negatywnie wpływać na relacje między ludźmi, a nawet prowadzić do pogorszenia efektywności czy rozpadu zespołu.

zdjęcie - Szkolenia: efektywne rozwiązywanie konfliktów w zespole


Konflikty mogą występować w każdym, nawet najbardziej zgranym zespole. Część z nich jest od razu rozwiązywana, niektóre z czasem przestają mieć znaczenie, jeszcze inne nabierają na sile i doprowadzają do bardzo trudnych sytuacji w zespole. Nierozwiązane konflikty mogą niszczyć atmosferę, negatywnie wpływać na relacje między ludźmi, a nawet prowadzić do pogorszenia efektywności czy rozpadu zespołu.

Efektywne rozwiązywanie konfliktów - szkolenia

Szkolenia z zakresu rozwiązywania konfliktów to doskonała forma integracji zespołu. Na warsztatach uczestnicy zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i uczestniczą w różnych ćwiczeniach praktycznych, dzięki którym mogą nabyć umiejętności i przećwiczyć różne taktyki rozwiązywania konfliktów.

W przypadku już istniejących problemów, możemy wybrać szkolenia, które oparte są na sesjach coachingowych - pozwalają one zająć się powstałym konfliktem w towarzystwie samych zainteresowanych. Podczas takich warsztatów coach pełni rolę mediatora, który pozwala na porozumienie się dwóch skłóconych stron.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy można zarządzać swoim stresem? Jak rozwiązywać asertywnie konflikty i budować swoje kompetencje społeczne? Jak walczyć z poczuciem bezradności? Jak rozwijać swoje umiejętności interpersonalne? Zobacz: szkolenie zarządzanie czasem, szkolenie radzenie sobie ze stresem, szkolenia interpersonalne.

Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

Szkolenia dla każdego

Szkolenia z rozwiązywania konfliktów to bez wątpienia rodzaj warsztatów, które przydadzą się każdemu. Dlaczego? Umiejętność efektywnego rozwiązywania konfliktów przyda nam się nie tylko w pracy! Na kursie uczestnicy poznają techniki, które skutecznie można wykorzystywać każdego dnia w kontaktach z partnerem, przyjaciółmi czy dziećmi.

To oczywiście również pozycja obowiązkowa dla każdego kierownika i menedżera - w końcu to oni najczęściej stoją przed zadaniem rozwiązania konfliktów w swoim zespole i najbardziej narażeni są na niepowodzenia.

Szkolenia z rozwiązywania konfliktów to nie tylko praktyczna nauka i przyswajanie umiejętności, które przydadzą się każdego dnia. Praktyczne ćwiczenia sprawiają, że to doskonały sposób na uatrakcyjnienie szkolenia branżowego czy wyjazdu integracyjnego. Przydatność i ciekawa forma warsztatowa sprawi, że z pewnością uczestnicy zapamiętają przedstawione wiadomości i mogą wzmocnić relacje między sobą.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.