Szkolenia handlowe Poznań

Handlem nazywa się proces gospodarczy, w wyniku którego dochodzi do wymiany dóbr i usług na pieniądze – czyli sprzedaży. Może do niej dochodzić zarówno bezpośrednio pomiędzy dwoma zainteresowanymi stronami – tą, która ma na sprzedaż dany produkt bądź wykonuje konkretna usługę, oraz tą, która pragnie je nabyć w zamian za odpowiednią kwotę. Częściej jednak handel dokonuje się za pośrednictwem trzeciego podmiotu, który czerpie z tego zyski.

18 stycznia 2019
zdjęcie - Szkolenia handlowe Poznań

Szkolenia handlowe Poznań

Handlem nazywa się proces gospodarczy, w wyniku którego dochodzi do wymiany dóbr i usług na pieniądze - czyli sprzedaży. Może do niej dochodzić zarówno bezpośrednio pomiędzy dwoma zainteresowanymi stronami - tą, która ma na sprzedaż dany produkt bądź wykonuje konkretna usługę, oraz tą, która pragnie je nabyć w zamian za odpowiednią kwotę. Częściej jednak handel dokonuje się za pośrednictwem trzeciego podmiotu, który czerpie z tego zyski.

Większość firm zajmujących się produkcją różnego rodzaju dóbr ma wewnątrz swojej organizacji dział handlowy i sprzedażowy, na przykład w postaci bardzo popularnego we współczesnych czasach call center. Osoby tam zatrudnione mają za zadanie dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów, zainteresować ich ofertą firmy i skłonić do dokonania zakupu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

Aby to osiągnąć stosowanych jest wiele metod i technik sprzedażowych, niestety część z nich potrafi osiągnąć skutek odwrotny do zamierzonego i zamiast nakłonić odbiorcę do zakupu, skutecznie zniechęca go do całej firmy i wszystkich jej produktów.

Aby uniknąć popełniania tego typu błędów warto wziąć udział w szkoleniu handlowym dotyczącym interesującego nas zagadnienia - np. sprzedaży ogólnie, skutecznych technik sprzedaży, pracy telemarketera, prowadzenia negocjacji, "zmiany "nie" na "tak" i tak dalej.

Szkolenia podzielić można na dwie podstawowe grupy - otwarte i zamknięte. Te pierwsze dostępne są dla wszystkich zainteresowanych, poruszają ogólną tematykę, poruszają popularne w danym czasie zagadnienia itd.

Szkolenia zamknięte przeznaczone są natomiast dla konkretnej grupy osób i organizowane zwykle przez pracodawcę. Uczestnikami mogą więc być na przykład wszyscy lub wybrani pracownicy działu handlu.

Program takiego szkolenia dopasowany jest do indywidualnych potrzeb grupy, analizowane są sytuacje, na które jej uczestnicy mogą się natknąć w codziennej pracy itd. Zarówno otwarte jak i zamknięte szkolenia pozwalają na zwiększeniu kompetencji, które przełożą się na skuteczniejszą sprzedaż.

W Poznaniu szkolenia handlowe organizują między innymi: Integra Consulting Poland, Anspire, Akademia Rozwoju Kompetencji czy Strategia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.