Szkolenie autoprezentacja

Czy zastanawiałaś się czasami dlaczego kobiety mają dużo większe problemy i trudności w osiągnięciu najwyższych stanowisk zarządczych? Pomijając fakt, że to kobiety mają w swoim życiu zawodowym przerwy związane z urlopem macierzyńskim, a często także dłuższą przerwę spowodowaną problematyczną ciążą. Większość z nich także mając już dzieci przedkłada rodzinę nad pracą, co przejawia się na przykład poprzez odmawianie pracy w godzinach nadliczbowych. 


  Czy zastanawiałaś się czasami dlaczego kobiety mają dużo większe problemy i trudności w osiągnięciu najwyższych stanowisk zarządczych? Pomijając fakt, że to kobiety mają w swoim życiu zawodowym przerwy związane z urlopem macierzyńskim, a często także dłuższą przerwę spowodowaną problematyczną ciążą.

  Większość z nich także mając już dzieci przedkłada rodzinę nad pracą, co przejawia się na przykład poprzez odmawianie pracy w godzinach nadliczbowych.

  To są te rzeczy, które widzą osoby odpowiedzialne za wybór potencjalnych osób do zarządów. Wydaje się, że nie zauważają, że kobiety takie są lepiej zorganizowane (ich efektywność w pracy jest większa niż osób bezdzietnych), mają lepiej wyćwiczoną podzielność uwagi, mają też lepiej wykształconą inteligencję emocjonalną.

  Niestety nadal w świecie biznesu najłatwiej karierę zrobić kobietom, które odznaczają się typowo męskim podejściem do biznesu, mają także męskie cechy osobowości i kompetencje miękkie, które częściej przypisywane są tej brzydszej części społeczeństwa.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwiń swoje umiejętności menadżerskie.  Akademia menadżera przeprowadzi Cię przez wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem się do efektywnego zarządzania. Polecamy również: test talentu Gallupa, szkolenia dla kierowników.

  Co więc może zrobić kobieta, która chce sięgnąć po najwyższe stanowiska w firmowej hierarchii? Jednym z dobrych rozwiązań jest próba wykształcenia w sobie zachowań typowo męskich, można też próbować nauczyć się pewnych zachowań aktorskich w czym z pewnością pomoże odpowiednie szkolenie.

  Autoprezentacja jest tym, co w takiej sytuacji może wyjść tylko na dobre. Dla organizacji, której szefowa pozna tajniki dobrej sprzedaży swojej osoby także przyniesie to wymierne korzyści.

  W skostniałym męskim świecie biznesu będzie umiała odpowiednio zaprezentować swoje atuty, nie epatując za bardzo kobiecością, podkreślając jednak te aspekty, które mogą przemawiać na jej korzyść.

  Są to na przykład umiejętność empatii, przewidywania, planowania czy wykonywania kilku czynności naraz. Pomimo, że mogłoby się to wydawać łatwiejszym wyjściem z sytuacji absolutnie powinna wyrzec się pokusy flirtowania, czy epatowania swoją kobiecością – choć w niektórych przypadkach może to pomóc, większość jednak osób postrzega to bardzo negatywnie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.