Szkolenie drogą do sukcesu?

Szkolenia kadrowe Wrocław, skrojone dokładnie do potrzeb konkretnej grupy pracowników, pozwala uzyskać świetne efekty – podnosi kompetencje, zwiększa umiejętności oraz efektywność całego zespołu.

3 lipca 2019
zdjęcie - Szkolenie drogą do sukcesu?

Szkolenie drogą do sukcesu?

Szkolenia kadrowe Wrocław, skrojone dokładnie do potrzeb konkretnej grupy pracowników, pozwala uzyskać świetne efekty – podnosi kompetencje, zwiększa umiejętności oraz efektywność całego zespołu. Równocześnie działa na jednostkę i całą grupę. Warto zatem poświęcić czas na przygotowanie się i znalezienie trenerów, którzy najlepiej będą w stanie dopasować metody szkoleniowe do potrzeb naszej firmy.
 
Fakty i mity na temat skuteczności szkoleń wyjazdowych

Bardzo często pracodawcy zastanawiają się, jaka forma szkolenia pracowników może przynosić największe korzyści. Do dyspozycji jest wiele różnych wariantów i rozwiązań, które miewają rozmaite zalety i wady. W opinii pracowników często najciekawsze są szkolenia wyjazdowe. Jednak czy rzeczywiście są one najskuteczniejsze? O tym opowiemy poniżej.

Wyjazdowe szkolenia zawodowe Wrocław – dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

W ramach kursów dedykowanych konkretnej firmie wyróżnia się szkolenia w siedzibie przedsiębiorstwa oraz szkolenia wyjazdowe. To właśnie te drugie są uznawane za znacznie bardziej przyjazne pracownikom. Jednak czy przynoszą również korzyści dla pracodawców? Zdecydowanie stanowią znacznie większy wydatek, niosą ze sobą mimo to szereg niezaprzeczalnych korzyści.

Niczym niezmącone zdobywanie wiedzy

Wyjście poza obręb firmowych czterech ścian może być skutecznym sposobem na odcięcie się od nadmiaru obowiązków i rozpraszających zadań, zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Zostawiamy je w siedzibie przedsiębiorstwa lub w domu i możemy skupić na pozyskiwaniu nowej wiedzy podczas zajęć i warsztatów ze szkoleniowcem.

Wspólny wyjazd znacząco zwiększa zaangażowanie i koncentrację pracowników na przedmiocie szkolenia, pozwalając na lepsze przyswajanie umiejętności.

Integracja mimo wszystko

Mogą to być szkolenia podatkowe Wrocław lub warsztaty z budowania komunikacji. Choć wydawać by się mogło, że podstawowym celem wyjazdu szkoleniowego jest pozyskiwanie konkretnej wiedzy, to oprócz niej kursy pomagają również w integrowaniu zespołu. Cały dzień lub kilka dni wspierają skuteczne budowanie relacji pomiędzy kolegami z pracy, pomagają dowiedzieć się więcej o zainteresowaniach, mocnych i słabych stronach.

Motywowanie do lepszej pracy

W wielu firmach szkolenia wyjazdowe traktowane są jako rodzaj nagrody za dobre osiągnięcia w pracy. Stanowią zatem motywację do wytężonego działania. Dlatego też często pracownicy przed i po szkoleniu starają się, jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki, w nadziei na kolejny wyjazd.

Wyjazdowe szkolenia pracowników Wrocław – wielofunkcyjne doskonalenie licznych umiejętności

Podsumowując, szkolenia poza siedzibą firmy przynoszą korzyści na wielu, różnych płaszczyznach. Pozwalają skutecznie pozyskiwać nową wiedzę i doskonalić rozmaite kompetencje, a przy tym pomagają zintegrować zespół, zgodnie z założeniami team buildingu.

Szkolenia traktowane jako motywacja do pracy, pomagają stworzyć ciekawy i zróżnicowany system nagradzania pracowników – atrakcyjny i angażujący, co znacząco przekłada się na lepsze wyniki w realizacji obowiązków służbowych. Warto zatem organizować regularnie wyjazdy dla pracowników – przemyślane, rozwijające i integrujące zespół.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.