Szuka rozmawiania – jak się jej nauczyć?

Umiejętność prowadzenia skutecznych rozmów to sztuka niezwykle trudna, jednak pożądana na wielu stanowiskach. Szczególnie osoby, które na co dzień zajmują się zarządzaniem ludźmi powinni mieć wyjątkowo rozwinięte umiejętności komunikacyjne.

Gamma - Szuka rozmawiania - jak się jej nauczyć?


Szuka rozmawiania - jak się jej nauczyć?

Umiejętność prowadzenia skutecznych rozmów to sztuka niezwykle trudna, jednak pożądana na wielu stanowiskach. Szczególnie osoby, które na co dzień zajmują się zarządzaniem ludźmi - czyli kierownicy, menedżerowie i właściciele przedsiębiorstw - powinni mieć wyjątkowo rozwinięte umiejętności komunikacyjne.

Przydają się one w wielu sytuacjach, pozwalają na bardziej skuteczną wymianę informacji oraz umożliwiają rozwiązywanie konfliktów w zespole. Jednak jak nauczyć się sztuki rozmawiania?

Predyspozycje - czy są najważniejsze?

Często uważamy, że osoby wyjątkowo "wygadane", które potrafią bezproblemowo się komunikować i są świetnymi mówcami, mają wrodzone lub ukształtowane predyspozycje. Jest to oczywiście prawda - charakter odgrywa bardzo dużą rolę w procesie zdobywania umiejętności miękkich.

Odważny ekstrawertycy lepiej radzą sobie w komunikacji międzyludzkiej niż zamknięci w sobie i nieśmiali introwertycy. Jednak każde umiejętności można - a nawet należy - rozwijać. Sztuka rozmawiania w największej mierze zależy od praktyki. Mając stały kontakt z innymi ludźmi jesteśmy zmuszeni do komunikacji z nimi, przez co z czasem wyzbywamy się strachu i oporu przed rozmawianiem.

Jak się nauczyć sztuki rozmawiania?

Podstawowym elementem nauki jest wyzbycie się obaw i stresu - dwóch rzeczy, które skutecznie uniemożliwiają nam prowadzenie konwersacji. Dobre, praktyczne szkolenie stres w pracy może wyeliminować nasze lęki przez rozmową z podwładnymi lub ważnymi partnerami biznesowymi.

Jeśli chcemy rozwijać takie umiejętności jak komunikacja interpersonalna szkolenie powinno obejmować przede wszystkim ćwiczenia praktyczne pod okiem doświadczonego mentora.

Warto zainwestować w długotrwały kurs, który odbywać się będzie regularnie przez kilka tygodni - zagwarantuje to nam odpowiednią ilość ćwiczeń oraz zmniejszenie stresu podczas prowadzenia rozmów.

Tego rodzaju szkolenia są organizowane zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla całych grup pracowników - to rozwiązanie pozwala nie tylko na wzmacnianie umiejętności zespołu, ale również jego integrację.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.