Sztuka skutecznej sprzedaży

Sprzedaż to jest właśnie ta jedna rzecz, która praktycznie decyduje o tym, czy firma się wybije i stanie się znaną marką, czy niestety jej się to nie uda. W związku z tym faktem wiele przedsiębiorców stawia właśnie na rozwój sprzedaży. 

zdjęcie - (the_title())

 

Sprzedaż to jest właśnie ta jedna rzecz, która praktycznie decyduje o tym, czy firma się wybije i stanie się znaną marką, czy niestety jej się to nie uda. W związku z tym faktem wiele przedsiębiorców stawia właśnie na rozwój sprzedaży. Niestety czasem nie zdajemy obie w pełni sprawy ze złożoności tego pojęcia.

Co składa się na skuteczną sprzedaż?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co właściwie decyduje o tym, że sprzedaż w firmie jest odpowiednio wysoka. Otóż na pewno będą to reklamy - jest to rzecz oczywista. Niemniej jednak trzeba umieć stworzyć dobrą reklamę tak, aby rzeczywiście odnieść sukces a nie ponieść porażkę. Dodatkowo konieczne jest dbanie o wizerunek firmy - tu przyda się na pewno miła kadra, sprawna i klarowna strona internetowa oraz wiele innych. Oczywiście na wysokość sprzedaży ma wpływ także jakość i cena oferowanego przez nas produktu. To jeszcze nie wszystko, bowiem za sprzedaż odpowiadają także w dużej mierze pracownicy. Od tego, czy są związani z firmą, czy raczej niespecjalnie zależy to, z jakim zaangażowaniem podejmują się oni sprzedaży.

Sztuka skutecznej sprzedaży a szkolenia

Jak zatem widać, bardzo wiele rzeczy ma wpływ na skuteczna sprzedaż. Warto podkreślić, że mało kto z nas ma całkowicie naturalne zdolności w tych wszystkich dziedzinach - bycia liderem, motywacji pracowników i doboru odpowiednich narzędzi motywujących oraz umiejętności rozmowy z klientem itd. W związku z tym faktem dobrym pomysłem jest skorzystanie z przeróżnego rodzaju szkoleń, które uczą, jak wygląda sztuka skutecznej sprzedaży. Dla kogo są one organizowane? W zależności od tematyki szkolenia te nadają się zarówno dla pracowników jak i dla członków zarządu. Warto skorzystać z nich, ponieważ wówczas bardzo szybko zobaczymy efekty w postaci słupków sprzedaży idących w górę. Pamiętajmy jednak o tym, żeby podczas wyboru firmy nie sugerować się tylko i wyłącznie ceną. W końcu chodzi nam o efekty i o zwiększenie sprzedaży a nie o sam fakt wysłania kogoś na szkolenie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.