Sztuka umawiania spotkań. Techniki

Jedną z podstawowych zalet rozmowy telefonicznej jest możliwość dokonywania kolejnych prób kontaktu – każda próba może odbyć się w innej konwencji, w innej formule – aż do momentu, kiedy trafimy na tę właściwą, która pozwoli nam zrealizować cel telesprzedażowy.

zdjęcie - (the_title())

  W dużych firmach pierwszym celem będzie ominięcie osoby pierwszego kontaktu. Techniki omijania osoby pierwszego kontaktu można podzielić na:


  Techniki relacyjne – polegają na wzbudzeniu sympatii, znalezieniu wspólnego mianownika
  w rozmowie z sekretarką czy asystentką osoby decyzyjnej. Pamiętając, że sekretarka odbiera dziennie od kilkunastu do kilkudziesięciu tego typu telefonów, należy nadać kontaktowi taką formułę, aby z rozmowy biznesowej stała się rozmową dwojga ludzi (którzy powinni sobie nawzajem pomagać).
  Techniki oddziaływania nie wprost – jeżeli sekretarka lub asystentka jest dobrze przeszkolona lub właściwie poinstruowana, ominięcie jej będzie znacznie trudniejsze. W takiej sytuacji skuteczniejsze są techniki oddziaływania nie wprost, które wpływają na emocje, nieświadome skrypty decyzyjne – omijając czynnik racjonalny podejmowania decyzji.

   

  Piramida sukcesu w aktywnej sprzedaży
  Powszechnie uważa się, że do sprzedaży konieczna jest dobra znajomość produktów, procedur, a także umiejętności z zakresu obsługi klienta oraz sprzedaży. Jednakże z obserwacji i badań wynika, że najważniejszy element to POZYTYWNE NASTAWIENIE. To właśnie ono decyduje o tym, czy jest się przekonującym przy prezentacji produktów, czy uda się przekonać klienta, że korzystanie z oferowanych usług jest dla niego najlepszym wyborem.

  Interesuje cię temat umawiania spotkań? Skorzystaj z naszych szkoleń sprzedażowych. Znajdziesz je w dziale szkolenia otwarte i szkolenia zamknięte. Wybierz i zaufaj firmie szkoleniowej roku.

   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.