Teambuilding

Wyjazdy firmowe często są utożsamiane przede wszystkim z częścią nieoficjalną, na której uwolnieni od konwenansów pracownicy mogą pozwolić sobie na nieco więcej.

zdjęcie - Teambuilding

Choć oczywiście rodzi to szereg komplikacji to trzeba pamiętać, że firmowe imprezy integrujące zespół mogą przynosić o wiele więcej niż tylko moralne wyrzuty. Warto także pamiętać, że rozumienie pojęcia integracja w kontekście pracowników nie zawsze jest prawidłowe. Właściwym określeniem procesów mających na celu spojenie pracowników jest teambuilding.


Popularne imprezy firmowe, jak zwykło się określać różnego rodzaju firmowe atrakcje jest często bardzo mylące. Zgodnie bowiem z przyjętymi definicjami integracja jest czymś co pojawia się samoistnie pomiędzy grupami ludzi o pierwotnym charakterze. Innymi słowy o procesie integracji możemy mówić w przypadku mieszkańców osiedla, grupy etnicznej lub całego narodu. Dlatego też nie można mówić wprost o tym, że pracownicy podlegają integracji. Oczywiście może ona zachodzić ale dzieje się to w sposób naturalny nie możliwy do zarządzania. Wynika to z ludzkich emocji, które z racji swej natury są w oczywisty sposób niesterowalne.


W przypadku pracowników, zwłaszcza mających tworzyć zespół w ramach przedsiębiorstwa stosuje się natomiast procesu ujęte w ogólnym pojęciu teambuilding. Jest to działanie sterowane, które jest powadzone według ściśle określonych reguł wprost do określonego celu. Tym samym jest to niejako o wiele węższe pojęcie i mające na celu ściśle określony efekt.

Warto pamiętać, że to co ma spowodować teambuilding to stworzenie takiej atmosfery w grupie, w której przepływ energii i wspólne zrozumienie spowodują, że każdy cel i zadanie będzie realizowany w sposób niemal naturalny i sprawiający wrażenie czegoś oczywistego. Inny słowy warto pamiętać o tym, że dobrze zintegrowany pracownik, który stanowi część zespołu to najlepsza inwestycja jaką może zrobić pracodawca.

Bowiem to siła zespołu stanowi o sukcesach całego przedsiębiorstwa, a o sile zespołu z kolei decyduje teambuilding. Dlatego tak wielu pracodawców zrozumiało już fakt, że wydatki związane z zatrudnieniem nowego pracownika są o wiele większe niż podjęcie próby zatrzymania pracownika, który już jest częścią zespołu. Warto zatem dwa się zastanowić nim podejmie się decyzję o tym, czy wymieniać skład pracowników, czy też pozostawić dobrze zgranych ze sobą ludzi.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.