Teambuilding

Teambuilding to pojęcie coraz częściej pojawiające się gdzieś na horyzoncie. Co ono oznacza? Czy rzeczywiście warto w to zainwestować? Zdecydowanie tak, jednak aby się o tym przekonać warto przeczytać poniższy artykuł.

15 marca 2018
zdjęcie - Teambuilding

 

Teambuilding to pojęcie coraz częściej pojawiające się gdzieś na horyzoncie. Co ono oznacza? Czy rzeczywiście warto w to zainwestować? Zdecydowanie tak, jednak aby się o tym przekonać warto przeczytać poniższy artykuł.

Co to jest teambuilding?

Zacznijmy zatem od bardzo podstawowych informacji, czyli od definicji tego pojęcia. Otóż tłumacząc z angielskiego teambuilding to dosłownie budowanie zespołu. W zasadzie nic już nie trzeba więcej tłumaczyć Teambuilding stanowią bowiem różne działania, które mają na celu uzyskanie zgranego zespołu pracowników. W jakich sytuacjach jest to potrzebne?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Formowanie grupy

Przede wszystkim w momencie, w którym zatrudniamy nowych pracowników albo też dokonujemy roszad w firmie i tworzymy nowy zespół. Wówczas zależy nam przecież na tym, aby pracownicy jak najszybciej się poznali, aby dowiedzieli się, jakie są ich słabe, a jakie mocne strony. Oczywiście dzięki temu grupa będzie pracowała sprawniej. Czasem także teambuilding sprawdza się w dłużej już działających grupach pracowników, szczególnie jeśli widzimy, że coś trochę nie gra.

Jak wygląda teambuilding?

Jednak w zasadzie jakie działania mogą doprowadzić do poznania się poszczególnych członków zespołu i podzielenia przez nich pracy między siebie? Na pewno zaliczyć tu można wszelkie imprezy pracownicze - to bardzo szybki i skuteczny sposób na poznanie się. Ponadto ciekawą metodą są też wyjazdy i wyjścia firmowe, szczególnie zaś jeśli przyjmują bardziej nietypową lub ekstremalną nawet formę. Zajęcia z survivalu czy na ściance wspinaczkowej mogą być świetnym sposobem na załagodzenie konfliktów, szybkie zintegrowanie się oraz przy okazji poznanie swoich słabych i mocnych stron.

Profesjonalni team builderzy

Warto jednak zostawić sprawę fachowcom. Dzisiaj na rynku znajdziemy wielu specjalistów, którzy w mig będą potrafili ocenić, jaki rodzaj integracji będzie najlepszy dla naszej grupy pracowników. Warto skorzystać z rady takich specjalistów, a osiągniemy na pewno szybko sukces!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.