Teambuilding

Teambuilding to pojęcie coraz częściej pojawiające się gdzieś na horyzoncie. Co ono oznacza? Czy rzeczywiście warto w to zainwestować? Zdecydowanie tak, jednak aby się o tym przekonać warto przeczytać poniższy artykuł.

Gamma - Teambuilding

   

  Teambuilding to pojęcie coraz częściej pojawiające się gdzieś na horyzoncie. Co ono oznacza? Czy rzeczywiście warto w to zainwestować? Zdecydowanie tak, jednak aby się o tym przekonać warto przeczytać poniższy artykuł.

  Co to jest teambuilding?

  Zacznijmy zatem od bardzo podstawowych informacji, czyli od definicji tego pojęcia. Otóż tłumacząc z angielskiego teambuilding to dosłownie budowanie zespołu. W zasadzie nic już nie trzeba więcej tłumaczyć Teambuilding stanowią bowiem różne działania, które mają na celu uzyskanie zgranego zespołu pracowników. W jakich sytuacjach jest to potrzebne?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

  Formowanie grupy

  Przede wszystkim w momencie, w którym zatrudniamy nowych pracowników albo też dokonujemy roszad w firmie i tworzymy nowy zespół. Wówczas zależy nam przecież na tym, aby pracownicy jak najszybciej się poznali, aby dowiedzieli się, jakie są ich słabe, a jakie mocne strony. Oczywiście dzięki temu grupa będzie pracowała sprawniej. Czasem także teambuilding sprawdza się w dłużej już działających grupach pracowników, szczególnie jeśli widzimy, że coś trochę nie gra.

  Jak wygląda teambuilding?

  Jednak w zasadzie jakie działania mogą doprowadzić do poznania się poszczególnych członków zespołu i podzielenia przez nich pracy między siebie? Na pewno zaliczyć tu można wszelkie imprezy pracownicze - to bardzo szybki i skuteczny sposób na poznanie się. Ponadto ciekawą metodą są też wyjazdy i wyjścia firmowe, szczególnie zaś jeśli przyjmują bardziej nietypową lub ekstremalną nawet formę. Zajęcia z survivalu czy na ściance wspinaczkowej mogą być świetnym sposobem na załagodzenie konfliktów, szybkie zintegrowanie się oraz przy okazji poznanie swoich słabych i mocnych stron.

  Profesjonalni team builderzy

  Warto jednak zostawić sprawę fachowcom. Dzisiaj na rynku znajdziemy wielu specjalistów, którzy w mig będą potrafili ocenić, jaki rodzaj integracji będzie najlepszy dla naszej grupy pracowników. Warto skorzystać z rady takich specjalistów, a osiągniemy na pewno szybko sukces!

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.