Teambuilding a rachunek ekonomiczny

Integracja pracowników widziana przez menagerów często opiera się na innych filarach niż obraz, który mają przed sobą sami pracownicy.

Gamma - Teambuilding a rachunek ekonomiczny


  Dzieje się tak często z prostego powodu, jakim jest brak wiedzy na temat tego, jak prawidłowo nie tyle integrować swoich podwładnych, a bardziej ich zgrywać ze sobą. Różnica pomiędzy tymi dwoma pojęciami wyznacza bowiem granicę pomiędzy profesjonalizmem organizowaniem wyjazdów firmowych, a swoistym paździerzem z minionej epoki, gdzie takie eventy są zupełnie pomijana lub też sprowadzane do zakrapianego alkoholem noclegu w średniej klasy hotelu.


  Pierwsze pytanie przed jakim staje pracodawca w związku z pomysłami integracyjnymi to koszty i zyski takiego przedsięwzięcia. To naturalne. Błędem jest jednak kalkulowanie wyłącznie tego, co jest miarodajne tu i teraz. Proste zliczenie kosztów zakwaterowania, cateringu i dojazdu zawsze może skutkować wynikiem jasno odsuwającym myśl o wyjeździe pracowniczym.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

  Trzeba jednak spojrzeć na to pod kątem inwestycji, które swoje zyski przyniesie na wielu polach. Zgodnie bowiem ze sprawdzonymi już w praktyce teoriami organizacji i zarządzania pracownicy, którzy są odpowiednio przeszkoleni, a do tego tworzą zgrany, efektywny zespół przynoszą wielokrotnie wyższe zyski, niż poniesione na nich wydatki. Z drugiej zaś strony przyjęcie nowego pracownika, jego przeszkolenie i aplikacja do zespołu wiąże się z kosztami, które wielokrotnie przekraczają na przykład dodatkowe szkolenie dla już zatrudnionej osoby. Dlatego pracodawco nie zastanawiaj się tylko inwestuj. Dobrze wyszkolony i stworzony na podstawie teambuilding zespół będzie najlepszym „narzędziem” do zdobywania biznesowych szczytów.


  Na początek wcale nie trzeba organizować wyjazdu w Alpy, by tak zespoły ścigały się na szczyty gór. Proste wyjście na kręgle, do exit roomu będzie doskonałym rozwiązaniem. Warto także pamiętać, że integracja zespołu może odbywać się poprzez wykonywanie pracy zupełnie odmiennej od tej codziennej. Przykładem tego są akcje, w ramach których firmy wykonują społecznie użyteczne prace dla lokalnej społeczności. Naprawdę nie potrzeba wiele, by wspólnie stworzyć coś pięknego. Zbiórka zabawek na miejscowego przedszkola, czy też wsparcie dla domu dziecka będą nie tylko wyjątkowo pozytywnym wydarzeniem dla całej załogi ale także, niejako przy okazji zbudują pozytywny obraz całej firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.