Teambuilding a utrzymanie pracownika

Uczestnictwo w zajęciach czy też grach mających na celu tworzenie zespołu, czyli tak zwany teambuilding często jest dla wielu pracowników czymś, co rodzi w nich opór.

Gamma - Teambuilding a utrzymanie pracownika

  Zmiany na polskim rynku pracy, zwłaszcza te, które mamy okazje obserwować w ostatnich latach prowadzą do sytuacji, w której to pracodawca jest zmuszony poszukiwać pracowników, a kandydaci mają okazję do wybierania jednej z licznych ofert. Menagerowie muszą zatem pamiętać o tym, że taki układ sił pomiędzy pracodawcą a pracownikiem może prowadzić do przepływu najlepszych pracowników i co za tym idzie utracie kapitału ludzkiego. Tym samym, coraz większą rolę odgrywają różnego rodzaju aspekty nie związane wprost z wykonywaną pracą oraz integracja wewnątrz zespołu pracowników.


  Firmowe imprezy czy organizacja eventów to coraz popularniejsze formy uatrakcyjniania pracy. Rzecz jasna nie jedyne, a jedynie uzupełniające pozostałe walory. Warto jednak pamiętać, że dla pełnej satysfakcji pracownika oraz jego pracodawcy ważne jest żeby każda impreza integracyjna przynosiła obopólne zyski. Innymi słowy zadowolony pracownik nie zawsze oznacza zadowolonego pracodawcę i vice versa. W celu dwustronnego zadowolenia konieczne jest zatem coś więcej niż wspomnienia dobrego cateringu i urokliwego zakwaterowania. Menagerowie powinni zainwestować swój czas oraz pewne środki finansowe w to, by wykorzystać spędzany wspólnie z współpracownikami czas na to, aby ich po prostu lepiej poznać i zintegrować.

  Przy czym lepsze poznanie nie oznacza tutaj wspólnych pogaduszek nad piwem, a odkrycie silnych i słabszych cech każdego z pracowników. Natomiast przez integrację należy rozumieć nie tyle zżycie się z kolegami z pracy, a zjednoczenie wokół celu. Teambuilding jest bowiem czymś innym niż prostą integracją ograniczająca się często do poznania imion dzieci kolegi zza biurka. To wyrafinowana technika sprawiająca, że grupa ludzi staje się zespołem dobrze rozumiejących się nawzajem specjalistów, którzy potrafią uzupełniając się nawzajem pokonać każde wyzwanie.


  Idąc dalej trzeba pamiętać, że obok takich elementów jak wynagrodzenia, czy możliwość rozwoju istotną kwestią decydującą o pozostaniu w obecnym miejscu pracy jest bez wątpienia atmosfera. Stworzenie zgranego zespołu, w którym praca pozwala na kreatywność i poczucie przydatności i samorozwoju jest zatem ogromnym atutem, który może przykryć cześć mniej pozytywnych elementów pracy. Teambuilding jest zatem inwestycją, która może przynosić niemierzalne ale widoczne efekty.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.