Teambuilding a wyjazdy firmowe

Zrozumienie zasad i samego pojęcie teambuilding pozwala nie tylko na odejście od nieco już przestarzałych wyjazdów firmowych ale także na skuteczne organizowanie podziału pracy i realizacji zadań tak przez cały zespół, jak i pojedynczych pracowników.

zdjęcie - Teambuilding a wyjazdy firmowe

Trzeba bowiem jasno powiedzieć, że skuteczność działania grupy, które następnie będzie skutkować sukcesem całej firmy. Tym samym prosta organizacja eventu, który ma polegać na zabawie okraszonej alkoholem nie będzie najlepszą metodą do tego, żeby móc cieszyć się zgranym, sprawnym i efektywnym zespołem.


Zapoznając się z całą filozofia teambuilding można zacząć zadawać pytanie dotyczącego tego czy tak naprawdę różni się on od powszechnych wyjazdów firmowych? Zarówno pierwsze, jak i drugie wydarzenie jest organizowanie po godzinach pracy, z reguły poza miejscem pracy i co ważne ma na celu poprawienie współpracy podwładnych. Tymczasem jednak nie wszystko jest aż tak oczywiste.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Diabeł tak jak zawsze tkwi w szczegółach. Dlatego też teambuilding to nie do końca integracja, choć może, a nawet musi być jej integralną częścią. Innymi słowy to, że menager zorganizował wyjazd firmowy nie oznacza, że może być pewnym sukcesu swoich starać. Poprzestanie na rezerwacji noclegu i zagwarantowaniu niewymagających atrakcji nie będzie prowadzić do niczego, poza rozrywką. Tymczasem wystarczy zamienić nieciekawą prelekcję na temat wyników za ostatni kwartał na grę drużynową, która wymusi rywalizację i współpracę, a można być pewnym, że będzie to najlepsza droga do poprawy efektywności zespołu.


Nie wszystko co jest związane z teambuilding jest oczywiste i od razu pozytywnie przyjmowane przez pracowników. Wiele osób wciąż podchodzi bardzo sceptycznie do wszelkich form integracji wychodzących poza przyjęte i ograne imprezy i szkolenia. Tymczasem uczestnictwo w pozornie tylko nie przynoszących pożytku grach jest najlepszą drogą do poprawy własnego nastawienia wobec pracy i współpracowników.

Dlatego menager powinien postarać się o to, by jego podwładni spróbowali przynajmniej zagrać w jedną z gier, takich jak przesuwanie wielkich nart, czy przechodzenie przez wielka pajęczą sieć czy nawet wspólne uczestnictwo w paintballowej walce. Wszystko to, co powoduje, że wyciągnięci zza biurek pracownicy musza wykazać się zdolnościami gry drużynowej i umiejętnym wykorzystywaniem własnych umiejętności będzie na pewno najlepszą drogą do stworzenia zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.