Teambuilding poprzez sport

Uczestnictwo w zajęciach czy też grach mających na celu tworzenie zespołu, czyli tak zwany teambuilding często jest dla wielu pracowników czymś, co rodzi w nich opór.

zdjęcie - (the_title())

  Wychodząc z założenia, że są to zajęcia mało ciekawe wręcz infantylne, a często traktowane wręcz jako coś niezrozumiałego osoby te zniechęcają siebie, a w następstwie także cała grupę. Trzeba zatem pamiętać, że zespoły to grupy osób o różnorakich charakterach mające nierzadko skomplikowane osobowości i co za tym idzie odmienne spojrzenie choćby na układanie piramidy z wielkich bierek. Łatwo zatem wysnuć wniosek, że dobry teambuilding oparty jest przede wszystkim na zindywidualizowanym scenariuszu gier i zajęć teoretycznych.


  Firmowe eventy mają różne przebiegi i odmienne charaktery. Wszak inaczej wygląda tego typu impreza organizowana w małym, kilkuosobowym zespole stanowiącym całe przedsiębiorstwo, a inaczej w wielkiej, globalnej korporacji. Podobnie też kształtuje się problem integracji pracowników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

  Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

  Tam, gdzie cała firma to raptem kilka osób teambuilding może być prowadzony niemal ustawicznie przez samego menagera i to zarówno w godzinach pracy, jak i po. Inaczej natomiast będzie kształtowała się sytuacja tego typu zajęć, kiedy mówimy o dużej firmie, gdzie współpraca odbywa się tak naprawdę pomiędzy całymi działami. Co za tym idzie zupełnie inne osoby będą podlegały tak naprawdę procesom związanym z teambuilding.


  Jedną z bardzo ciekawych i jednocześnie stosunkowo prostych w realizacji form teambuildingu jest właśnie stworzenie zespołu, drużyny w ramach szerszego projektu jakim jest na przykład firmowa liga gry w kręgle. Jest to sport, który nie angażuje organizmu kondycyjnie. Uprawiany w zamkniętych pomieszczeniach i bardzo sprzyjający towarzyskim pogawędkom. Jednocześnie uczestniczenie w sportowej rywalizacji będzie idealnym sposobem na to, by stworzyć zarówno w zespole, jak i pomiędzy zespołami pozytywną atmosferę.

  Zgranie, pewna taka aura bycia jedną, walczącą z innymi ekipą będzie procentowała następnie w trakcie wykonywania służbowych obowiązków. Warto zatem skorzystać z ofert coraz częściej spotykanych kręgielni i pozwolić swoim pracownikom wywalczyć coś dla siebie, dla swojego zespołu, a w dalszej konsekwencji także dla całej firmy. Warto podkreślić, że organizacja takiej ligi nie jest wielkim wysiłkiem ani organizacyjnym, ani finansowym.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.