Teoria teambuilding

To, co odróżnia profesjonalną formę integracji pracowników od tego, co często określane jest, jako firmowa impreza to przede wszystkim umiejętne sterowanie procesami zachodzącymi pomiędzy współpracownikami.

zdjęcie - (the_title())


  Innymi słowy wyjazd pracowniczy może być udany, ale nie będzie skuteczny. Z drugiej zaś strony, jeżeli nie będzie udany, to tym bardziej nie będzie skuteczny. Jak zatem łatwo sobie to uzmysłowić dobry scenariusz wyjazdu firmowego musi z jednej strony skutecznie zadowolić oczekiwania pracowników, a z drugiej wypełnić potrzeby pracodawcy.


  Różnica jaka odróżnia imprezy integrujące pracowników od tego, co profesjonaliści określają, jako teambuilding to przede wszystkim cel. Zgodnie bowiem z definicja pojęcia integracji nie zachodzi ona pomiędzy grupami wtórnymi. Czyli takimi, które nie powstają niejako samorzutnie. Ma ona natomiast miejsce tam, gdzie wspólnoty są pierwotne, czyli takie, które powstały w sposób naturalny.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

  Poznaj nasze rozwiązania:

  Oznacza to, że zintegrować może się społeczeństwo, grupa sąsiadów czy mieszkańcy tej samej miejscowości. Nie będzie jednak takiego proces tam, gdzie mówimy o pracownikach, więźniach czy członków zespołu muzycznego. To, o czym można mówić w przypadku grup wtórnych to tworzenia więzi, które mogą być kierunkowane na konkretne cele. Inaczej mówiąc, budowanie zespołu czyli teambuilding może być kierunkowane i tym samym sterowane w celu stworzenia zespołu mającego jasno określone cele, a co za tym idzie szczególne, szlifowane i wzajemnie uzupełniające się kompetencje współpracowników.


  Prawidłowo przeprowadzone zajęcia w zakresie teambuilding powinny zawierać w sobie zarówno element teorii, jak i większą część praktyczną. Co więcej istotnym elementem takiego procesu jest również czas na to, by pracownicy mogli skorzystać z czasu wyłącznie dla siebie, kiedy podzielą się pomiędzy sobą wrażeniami i uwagami dotyczącymi minionego dnia. Warto także pamiętać o tym, że dla większych, często podzielonych grup pracowników ważne jest to, by teambuilding był prowadzony przez profesjonalistę, który zna tajniki tego wyjątkowego procesu.

  Warto także zaznaczyć, że teambuilding będzie miał swoje skutki nie od pierwsze razu, kiedy zostanie zastosowane ale jest on procesem, który zachodzi zarówno w toku szkoleń, czy wyjazdów, ale także każdego dnia w ciągu realizacji zadań służbowych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.