Teoria teambuilding

To, co odróżnia profesjonalną formę integracji pracowników od tego, co często określane jest, jako firmowa impreza to przede wszystkim umiejętne sterowanie procesami zachodzącymi pomiędzy współpracownikami.

20 lipca 2017
zdjęcie - Teoria teambuilding


Innymi słowy wyjazd pracowniczy może być udany, ale nie będzie skuteczny. Z drugiej zaś strony, jeżeli nie będzie udany, to tym bardziej nie będzie skuteczny. Jak zatem łatwo sobie to uzmysłowić dobry scenariusz wyjazdu firmowego musi z jednej strony skutecznie zadowolić oczekiwania pracowników, a z drugiej wypełnić potrzeby pracodawcy.


Różnica jaka odróżnia imprezy integrujące pracowników od tego, co profesjonaliści określają, jako teambuilding to przede wszystkim cel. Zgodnie bowiem z definicja pojęcia integracji nie zachodzi ona pomiędzy grupami wtórnymi. Czyli takimi, które nie powstają niejako samorzutnie. Ma ona natomiast miejsce tam, gdzie wspólnoty są pierwotne, czyli takie, które powstały w sposób naturalny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Oznacza to, że zintegrować może się społeczeństwo, grupa sąsiadów czy mieszkańcy tej samej miejscowości. Nie będzie jednak takiego proces tam, gdzie mówimy o pracownikach, więźniach czy członków zespołu muzycznego. To, o czym można mówić w przypadku grup wtórnych to tworzenia więzi, które mogą być kierunkowane na konkretne cele. Inaczej mówiąc, budowanie zespołu czyli teambuilding może być kierunkowane i tym samym sterowane w celu stworzenia zespołu mającego jasno określone cele, a co za tym idzie szczególne, szlifowane i wzajemnie uzupełniające się kompetencje współpracowników.


Prawidłowo przeprowadzone zajęcia w zakresie teambuilding powinny zawierać w sobie zarówno element teorii, jak i większą część praktyczną. Co więcej istotnym elementem takiego procesu jest również czas na to, by pracownicy mogli skorzystać z czasu wyłącznie dla siebie, kiedy podzielą się pomiędzy sobą wrażeniami i uwagami dotyczącymi minionego dnia. Warto także pamiętać o tym, że dla większych, często podzielonych grup pracowników ważne jest to, by teambuilding był prowadzony przez profesjonalistę, który zna tajniki tego wyjątkowego procesu.

Warto także zaznaczyć, że teambuilding będzie miał swoje skutki nie od pierwsze razu, kiedy zostanie zastosowane ale jest on procesem, który zachodzi zarówno w toku szkoleń, czy wyjazdów, ale także każdego dnia w ciągu realizacji zadań służbowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.