Trener mentalny

Trener personalny, czy też inaczej określany jako osobisty do aktualnie bardzo rozchwytywany zawód zarówno od strony osób go wykonujących, jak i klientów korzystających z naszych usług. Zapewne wiele osób słyszało o tym zawodzi, choć był on przedstawiony pod inną nazwą – coach, bądź trener personalny. Osoba ta nie zajmuje się tylko prywatnymi osobami, ale również prowadzi usługi dla firm. 

zdjęcie - Trener mentalny
 
Trener personalny, czy też inaczej określany jako osobisty do aktualnie bardzo rozchwytywany zawód zarówno od strony osób go wykonujących, jak i klientów korzystających z naszych usług. Zapewne wiele osób słyszało o tym zawodzi, choć był on przedstawiony pod inną nazwą – coach, bądź trener personalny. Osoba ta nie zajmuje się tylko prywatnymi osobami, ale również prowadzi usługi dla firm.
 
Dla pierwszej grupy oferta wiąże się głównie z rozwojem osobistym, czyli staraniem się osiągnięcia lepszego życia poprzez samodoskonalenia zarówno swojego ciała, jak i umysłu. Obecne czasy są okresem dość wygodnego życia i bardzo modne stało się polepszanie samego siebie. Ciężko jest jednak zmusić się samodzielnie do pracy i stąd pojawiła się rola trenerów personalnych, którzy pokazują nam odpowiednią drogę, jak i ćwiczą wraz z nami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

Zobacz też:

Coachowie – jak już wspomniano, zajmują się także firmami. Jednakże zakres ich działań jest nieco odmienny, gdyż związany jest głównie z działaniami biznesowymi, czyli sposobem zarządzania przedsiębiorstwem, poprawianiem stanu finansowego poprzez redukowanie kosztów czy też prowadzenie szkoleń związanych z odpowiednim magazynowaniem, czy też działaniami logistycznymi.

Oczywiście to nie jest jedyny ich cel, gdyż oprócz tego pozwalają oni na doskonalenie pracowników, a dokładniej doskonalenie ich pracy zespołowej. Ujarzmiają oni samodzielne podejście i zawiść, na rzecz grupowej pracy w sposób efektywny. Dodatkowo pokazują menadżerom jak panować nad swoim zespołem, a także jak z nim pracować. Innymi słowy trenerzy personalni to ogromna grupa posiadająca jeszcze większe zdolności, pomocne dla wielu osób.
 
Pojawia się więc pytanie, czy trener mentalny to jakiś inny odłam? Oczywiście, że tak choć działa w podobnym zakresie (stara się nam pomóc) poprzez działania psychologiczne. Obejmuje on szereg programów takich jak np. psychologia pozytywna, NLP – czyli neurolingwistyczne programowanie, hipnoza, czy też praca z ciałem i głosem. Jest to szczególnie przydatne dla trudnych pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.