Trudne sytuacje w pracy – jak radzić sobie z codziennym stresem?

Każdego dnia narażeni jesteśmy na negatywne skutki stresu: szczególnie w sytuacjach biznesowych sytuacje trudne mogą sprawiać, że nasz organizm przestanie sobie radzić z nerwami i napięciem. Istnieje jednak kilka zasad codziennego życia, dzięki którym możemy znacząco polepszyć nasze samopoczucie i tym samym odnosić sukcesy każdego dnia!

zdjęcie - Trudne sytuacje w pracy – jak radzić sobie z codziennym stresem?
 
Każdego dnia narażeni jesteśmy na negatywne skutki stresu: szczególnie w sytuacjach biznesowych sytuacje trudne mogą sprawiać, że nasz organizm przestanie sobie radzić z nerwami i napięciem. Istnieje jednak kilka zasad codziennego życia, dzięki którym możemy znacząco polepszyć nasze samopoczucie i tym samym odnosić sukcesy każdego dnia!

Istota nastawienia

Każdy z nas zna kogoś, kto wydaje się całkowicie odporny na stres. Taka osoba często tryska energią, nie jest w stanie jej zdenerwować nawet niespodziewane wydarzenia a do każdego wyzwania pochodzi z optymistycznym nastawieniem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

To jest właśnie klucz do lepszego życia oraz osiągania sukcesów i radości z pracy. W większości sytuacji nasz stres jest kompletnie zbędny: z jednej strony ogranicza on nasze możliwości, z drugiej to my często stresujemy się sprawami, na które kompletnie nie mamy wpływu.

W zdrowym ciele...

zdrowy duch! To przysłowie zna każdy z nas. Jednak jak to się ma do odczuwania stresu? Prowadzenie zdrowej diety, codzienna aktywność oraz odpowiednia ilość snu sprawia, że jesteśmy nie tylko zdrowsi, ale zdecydowanie lepiej się czujemy. Wypoczęty organizm zdecydowanie lepiej radzi sobie ze stresem a jego skutki nie są tak dotkliwie odczuwalne i widoczne.

Przygotowanie do trudnych sytuacji

Jeśli stresują nas prezentacje, spotkania biznesowe czy negocjacje z klientami, które są wcześniej zaplanowane, możemy zniwelować stres poprzez odpowiednie przygotowanie się do każdego wydarzenia. Ćwiczenie przemówienia przed lustrem, stworzenie planu prezentacji czy spisanie pytań, które musimy zadać w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej to czynności, które mogą nam pomóc w działaniu i odczuciu większej pewności siebie.

Zdarza się jednak, że sytuacje trudne nas zaskakują i nie mamy możliwości odpowiednio się do nich przygotować. Występują wówczas bardzo gwałtowne i wyjątkowo nieprzyjemne oznaki stresu: potliwość, drżenie dłoni czy nieumiejętność doboru słów. Co zrobić w takiej sytuacji? Cóż, najlepiej sobie uświadomić, że to z pewnością nie pierwszy raz, kiedy odczuwamy stres. Kilka głębokich wdechów i brak myślenia o najgorszych scenariuszach to z pewnością najlepsze, co możemy zrobić dla siebie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.