Turkusowe firmy w Polsce

Turkusowe zarządzanie przede wszystkim oparte jest na sprawnej pracy całego zespołu, w dążeniu do wspólnego celu. Praca w grupie przede wszystkim w tym wypadku ma na celu nadanie poczucia sensu życia, pozwala na rozwój osobisty, oferuje przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności działań.

Gamma - Turkusowe firmy w Polsce


  Turkusowe zarządzanie przede wszystkim oparte jest na sprawnej pracy całego zespołu, w dążeniu do wspólnego celu. Praca w grupie przede wszystkim w tym wypadku ma na celu nadanie poczucia sensu życia, pozwala na rozwój osobisty, oferuje przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności działań. W turkusowym zarządzaniu wiele decyzji podejmowanych jest wspólnie przez grupę współpracowników. Pomimo takiej wolności i pozornego jedynie chaosu, w Polsce w ostatnich latach powstaje coraz więcej firm, bazujących na turkusowym modelu zarządzania. Jak się okazuje firmy te odnoszą na ryku niebywałe sukcesy, między innymi finansowe.

  Tradycyjna korporacja to zupełnie przeciwieństwo turkusowego zarządzania w przedsiębiorstwie. W tym pierwszym przypadku pracownicy nie pracują w grupie, funkcjonują w pewnej hierarchii ludzie wykonują przydzielone z góry zadania. Niestety niezwykle często zdarza się, że pracownicy korporacji co prawda starają się jak najlepiej wywiązywać ze swoich obowiązków, to jednak w wielu przypadkach zupełnie nie rozumieją, a nawet nie znają celu do jakiego zmierzają. Bark zrozumienia rodzi niską efektywność. Turkusowe zarządzanie polega na grupowej współpracy, dlatego wszyscy doskonale wiedzą do jakiego celu zmierzają oraz jakie zadania każdy z nich musi wykonywać, aby mogli wspólnie osiągnąć to, co zostało zamierzone.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz poczuć smak prawdziwych negocjacji? Interesuje Cię jak skutecznie windykować należności? Chcesz poprawić swoje umiejętności negocjacyjne? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: szkolenia techniki sprzedaży, szkolenie profesjonalna obsługa klienta, szkolenia z negocjacji.

  Wiele turkusowych firm działających w Polsce bardzo szybko podwoiła, a nawet potroiła liczbę zatrudnianych przez siebie pracowników. Sukces tego typu organizacji tkwi w dużym zaangażowaniu pracowników w wykonywane zadania. Obowiązkowi i kompetentni pracownicy, ponoszą całkowitą odpowiedzialność za podjęte przez siebie działania, przez co działają rozważnie i z pomysłem. W turkusowej organizacji każdy pracownik wykonuje swoje zadania, jednak jednocześnie potrafią idealnie ze sobą współpracować, dzięki czemu nie powstaje nadmierny chaos organizacyjny. Co ciekawe w turkusowych firmach często o zarobkach decydują sami pracownicy. Być może dla wielu wyda się to dość absurdalne, jednak jak się okazuje, firmy turkusowe w Polsce mają przez sobą ciekawą i pełną sukcesów przyszłość.

   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.