Uroki z ekranu telewizora

Nikt nie lubi kupować kota w worku. Jest to jedna ze wspólnych cech wszystkich grup docelowych. Konsumenci, którzy zamawiają przez Internet nie mają możliwości sprawdzenia, czy produkt rzeczywiście wykonany jest ze szkoła, czy zwykłego plastiku. Okazyjna cena też nie stanowi zbyt jasnej podpowiedzi, stąd też starają się poznać szczegóły dotyczące zakupu, jakie udostępniają inni użytkownicy. Sprawdzają porównywarki cenowe, profile w mediach społecznościowych czy wreszcie prezentacje zamieszone w Sieci.
25 maja 2018
zdjęcie - Uroki z ekranu telewizora
 
Nikt nie lubi kupować kota w worku. Jest to jedna ze wspólnych cech wszystkich grup docelowych. Konsumenci, którzy zamawiają przez Internet nie mają możliwości sprawdzenia, czy produkt rzeczywiście wykonany jest ze szkoła, czy zwykłego plastiku.

Okazyjna cena też nie stanowi zbyt jasnej podpowiedzi, stąd też starają się poznać szczegóły dotyczące zakupu, jakie udostępniają inni użytkownicy. Sprawdzają porównywarki cenowe, profile w mediach społecznościowych czy wreszcie prezentacje zamieszone w Sieci.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W sprzedaży bardzo ważne są: koncentracja na kliencie i budowanie z nim relacji, elastyczność w rozmowie, szybkie podnoszenie się po porażce, umiejętność sprostania sytuacjom nieoczekiwanym i trudnym. Zdobądź kluczowe kompetencje niezbędne w profesjonalnej sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń dla handlowców. Zobacz również: szkolenie z negocjacji, szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta.

Istnieje jednak jeszcze jeden sposób, dzięki któremu firmy mogą uwiarygodnić swoją ofertę i przekonać klientów, że nie planują ich oszukać i wyłudzić od nich ciężko zarobionych pieniędzy. Jest nim telesprzedaż.

Jeszcze kilka lat temu stanowiła podstawowe źródło wiedzy o danym produkcie. Klient mógł się przekonać jak działa maszyna, jakie ma możliwości i zakres, stanowiło to swoistą instrukcję obsługi jeszcze przed dokonaniem właściwego zakupu. Atrakcyjne promocje i znane osobistości, które pokazywały, jak działa dany produkt jedynie dodawły całości większej wiarygodności.

Obecnie rzadziej prowadzi się tego rodzaju sprzedaż, mają do dyspozycji media społecznościowe, kanały na YouTubie czy też interaktywne czaty z klientami. Każdy z tych sposobów wypiera sprzedaż telewizyjną. Są jednak kategorie produktów, które idealnie się do niej nadają. To przede wszystkie sprzęty domowe, wszelkiego rodzaju towaru, których obsługa może sprawić użytkownikowi problem.

Trzeba jednak w tym celu zatrudnić profesjonalnego sprzedawcę, który każdym gestem, uśmiechem czy słowem będzie zachęcał do dokonania zakupu. Posiadają oni wrodzoną charyzmę, wyćwiczone techniki, które stanowią dla nich nie druga, ale pierwszą naturę.

Właśnie tego rodzaju osoby są w stanie przekonać mało zdecydowanych bądź wahających się konsumentów do tego, że proponowany w okazyjnej cenie produkt to nie uszkodzony model z fabryki, który nie działa tak jak oryginał czy też podróbka, na produkcję której wydano mniej niż kosztuje nowa para butów. To od nich zależy sukces firmy.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

28 lipca 2022
Praca sprzedawcy jest wymagająca, bo częściej ponosimy porażkę niż wygraną, ale na tej bazie buduje się sukces. Jak sobie z nimi radzić?
27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.