Uroki z ekranu telewizora

Nikt nie lubi kupować kota w worku. Jest to jedna ze wspólnych cech wszystkich grup docelowych. Konsumenci, którzy zamawiają przez Internet nie mają możliwości sprawdzenia, czy produkt rzeczywiście wykonany jest ze szkoła, czy zwykłego plastiku. Okazyjna cena też nie stanowi zbyt jasnej podpowiedzi, stąd też starają się poznać szczegóły dotyczące zakupu, jakie udostępniają inni użytkownicy. Sprawdzają porównywarki cenowe, profile w mediach społecznościowych czy wreszcie prezentacje zamieszone w Sieci.
   
  Nikt nie lubi kupować kota w worku. Jest to jedna ze wspólnych cech wszystkich grup docelowych. Konsumenci, którzy zamawiają przez Internet nie mają możliwości sprawdzenia, czy produkt rzeczywiście wykonany jest ze szkoła, czy zwykłego plastiku.

  Okazyjna cena też nie stanowi zbyt jasnej podpowiedzi, stąd też starają się poznać szczegóły dotyczące zakupu, jakie udostępniają inni użytkownicy. Sprawdzają porównywarki cenowe, profile w mediach społecznościowych czy wreszcie prezentacje zamieszone w Sieci.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W sprzedaży bardzo ważne są: koncentracja na kliencie i budowanie z nim relacji, elastyczność w rozmowie, szybkie podnoszenie się po porażce, umiejętność sprostania sytuacjom nieoczekiwanym i trudnym. Zdobądź kluczowe kompetencje niezbędne w profesjonalnej sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń dla handlowców. Zobacz również: szkolenie z negocjacji, szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta.

  Istnieje jednak jeszcze jeden sposób, dzięki któremu firmy mogą uwiarygodnić swoją ofertę i przekonać klientów, że nie planują ich oszukać i wyłudzić od nich ciężko zarobionych pieniędzy. Jest nim telesprzedaż.

  Jeszcze kilka lat temu stanowiła podstawowe źródło wiedzy o danym produkcie. Klient mógł się przekonać jak działa maszyna, jakie ma możliwości i zakres, stanowiło to swoistą instrukcję obsługi jeszcze przed dokonaniem właściwego zakupu. Atrakcyjne promocje i znane osobistości, które pokazywały, jak działa dany produkt jedynie dodawły całości większej wiarygodności.

  Obecnie rzadziej prowadzi się tego rodzaju sprzedaż, mają do dyspozycji media społecznościowe, kanały na YouTubie czy też interaktywne czaty z klientami. Każdy z tych sposobów wypiera sprzedaż telewizyjną. Są jednak kategorie produktów, które idealnie się do niej nadają. To przede wszystkie sprzęty domowe, wszelkiego rodzaju towaru, których obsługa może sprawić użytkownikowi problem.

  Trzeba jednak w tym celu zatrudnić profesjonalnego sprzedawcę, który każdym gestem, uśmiechem czy słowem będzie zachęcał do dokonania zakupu. Posiadają oni wrodzoną charyzmę, wyćwiczone techniki, które stanowią dla nich nie druga, ale pierwszą naturę.

  Właśnie tego rodzaju osoby są w stanie przekonać mało zdecydowanych bądź wahających się konsumentów do tego, że proponowany w okazyjnej cenie produkt to nie uszkodzony model z fabryki, który nie działa tak jak oryginał czy też podróbka, na produkcję której wydano mniej niż kosztuje nowa para butów. To od nich zależy sukces firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.