Walcz z rutyną w pracy

Rutyna w życiu zawodowym to jeden z czynników powodujących wypalenie i niechęć do wykonywania powierzonych pracownikowi obowiązków. W pracy spędzamy ogromną część naszego życia. Nic więc dziwnego, że oczekujemy od niej, że oprócz źródła utrzymania będzie stanowiła ona także źródło satysfakcji i wprowadzała do naszego życia poczucie spełnienia.

 
Rutyna w życiu zawodowym to jeden z czynników powodujących wypalenie i niechęć do wykonywania powierzonych pracownikowi obowiązków. W pracy spędzamy ogromną część naszego życia. Nic więc dziwnego, że oczekujemy od niej, że oprócz źródła utrzymania będzie stanowiła ona także źródło satysfakcji i wprowadzała do naszego życia poczucie spełnienia.
 
Dlatego jeśli chcemy odpowiednio zmotywować swoich podwładnych i sprawić, aby ich poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy przekładało się na ich efektywność należy stawiać przed nimi nowe wyzwania.
 
Nowe wyzwania w życiu zawodowym są niezwykle istotnym aspektem pracy, powodującym że pracownicy nie popadają w rutynę i nie są sfrustrowani monotonią wykonywanych zadań. Jednak jeśli zależy nam na pozytywnym skutku naszych działać warto pamiętać o konieczności odpowiedniego doboru wyzwania. Stawiane przed pracownikami nowe zadania mają powodować zaciekawienie i poczucie, że wykonywana przez nich praca jest istotna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

W związku z tym należy odpowiednio dopasować trudność powierzanych obowiązków. Jeśli wyzwanie będzie zbyt trudne sprawi, że pracownik może zwątpić w swoje kompetencje, co może skutkować poczuciem frustracji. Dlatego dobry manager musi posiadać wyczucie i umiejętność dopasowania delegowanych zadań do potrzeb, kompetencji i umiejętności konkretnego pracownika.
 
Taka przemyślana strategia zarządzania zespołem z całą pewnością przyczyni się do osiągania przez dział lepszych wyników, dzięki świadomemu podziałowi obowiązków i działaniu grupowym jako jedna drużyna. Wymaga to jednak dużej wiedzy, doświadczenia i wyczucia ze strony kadry zarządzającej.

Jeśli jednak manager posiada takie kompetencje skorzystają na tym nie tylko pracownicy, którzy będą mieli poczucie satysfakcji i samorozwoju, który osiągają w pracy, ale korzyść odniesie także cała organizacja dzięki wysokim wynikom zespołu i zaangażowaniu w pracę.
 
Pozytywnym skutkiem świadomego zarzadzania zespołem jest także poczucie utożsamiania się pracowników z filozofią firmy i przywiązanie do niej. Co z kolei skutkuje mniejszą rotacją pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.