Z czego powinno się składać dobre szkolenie?

Żyjemy w świecie nieustannego rozwoju prywatnego i zawodowego. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się rozmaite formy edukacyjne.

zdjęcie - (the_title())


Z czego powinno się składać dobre szkolenie?

Żyjemy w świecie nieustannego rozwoju prywatnego i zawodowego. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się rozmaite formy edukacyjne. W firmach przedsiębiorcy stawiają na rozwój pracowników, aby podnieść ich kompetencje, zwiększyć motywację do pracy i lojalność wobec pracodawcy, co w końcowym rozrachunku ma się przekładać na zwiększenie dochodów przedsiębiorstwa oraz jego pozycji na rynku.

W rzeczywistości ukierunkowanej na rozwój, warto uzmysłowić sobie, czym tak naprawdę jest szkolenie i jakie powinny być jego założenia oraz cele, bez względu na finalną tematykę. Co powinno wyróżniać dobre szkolenia? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Odrobina podstawowej teorii, czyli co to jest „szkolenie”?

Bazowe terminy często są najtrudniejsze do wytłumaczenia i ubrania w ramy. Również w przypadku „szkoleń” teoretycy biznesu nie są do końca zgodni, jak sprecyzować to zjawisko. W większości zgadzają się, że powinno to być zaplanowane i systematyczne działanie, mające doprowadzać wszystkich uczestników do procesu uczenia się. Jego wyróżnikiem jest ścisłe określenie tematyki i kwalifikacji, które można uzyskać po odbyciu zajęć, poprzez zastosowanie konkretnych metod dydaktycznych.

Najważniejsze w przypadku szkoleń są zawsze cele. Wszelkie kursy doszkalające Wrocław czy szkolenia zawodowe Wrocław muszą ściśle precyzować, czego dotyczą, jaki jest zastosowany w nich schemat i co można dzięki nim zyskać.

Szkolenia zawodowe Wrocław – do czego przydaje się trener lub szkoleniowiec?

Kolejnym ważnym elementem szkoleń jest osoba trenera lub szkoleniowca. Musi być to profesjonalista, która oprócz stricte merytorycznej wiedzy, powinien też posiadać szereg umiejętności miękkich, pozwalających na dobranie odpowiednich metod dydaktycznych, aby dotrzeć do uczestników i zintensyfikować efekt ich pracy. Szkoleniowiec ma za zadanie dopilnować realizacji celów szkolenia oraz zaangażować wszystkich szkolonych do aktywnego uczestnictwa i pogłębiania umiejętności.

Kursy zawodowe mogą być świetną metodą zdobywania nowych kwalifikacji, które przydają się w życiu firmowym. Ważne, aby zawsze wybierać dobre szkolenia, rzetelnie przygotowane i prowadzone przez prawdziwych ekspertów w danych dziedzinach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.