Z czego wynika stres i jak nad nim zapanować?

Stres – to dzisiaj dość modne pojęcie. Wiele artykułów mówi o tym, że obecnie jesteśmy przepracowani, nadmiernie zmęczeni, zestresowani… I niestety jest to w dużej mierze prawda. Skąd się bierze ten cały stres?

zdjęcie - (the_title())


Z czego wynika stres i jak nad nim zapanować?

Stres - to dzisiaj dość modne pojęcie. Wiele artykułów mówi o tym, że obecnie jesteśmy przepracowani, nadmiernie zmęczeni, zestresowani... I niestety jest to w dużej mierze prawda. Skąd się bierze ten cały stres?

Stres w XXI wieku

Dzisiaj wymieniać można wiele źródeł stresu. Przede wszystkim bardzo szybko zmieniło się nasze życie - jeszcze dwa pokolenia temu wyglądało ono zupełnie inaczej.

Oczywiście nie ma nic złego w postępującej ciągle do przodu technologii, niemniej jednak dostarcza nam ona nieporównywalnie więcej bodźców, niż nasz układ nerwowy jest w stanie przyjąć. Dzisiaj żyjemy także dużo intensywniej niż dawniej. Zmieniła się także praca.

Obecnie pracuje coraz więcej osób, zazwyczaj każda dorosła osoba w gospodarstwie domowym ma pracę. Co więcej - praca wiąże się często z większą odpowiedzialnością, z kontaktowaniem się w kilku językach, z wieloma ludźmi. Oprócz tego dzisiaj często zmieniamy pracę, spotykamy ciągle nowe osoby, musimy na nowo adaptować się do kolejnego środowiska. Do tego dochodzi jednak obawa finansowa przed zwolnienie.

Radzenie sobie ze stresem

Jak widać - powodów do stresowania się zdecydowanie nie jest tak mało. Co można zrobić? Otóż warto wybrać się na zarządzanie stresem szkolenie. Po pierwsze - szybko okaże się, że możemy zmienić stres, który nas dręczy na prawdziwą motywację. Po drugie - poznamy techniki relaksacji, które pomogą nam szybko zregenerować siły.

Wybierając szkolenie stres w pracy musimy zatem określić nieco dokładniej, na czym nam zależy. Inne będzie radzenie sobie ze stresem szkolenie przeznaczone głównie dla kadry zarządzającej, mówiące o tym, jakie kroki podjąć, aby generalnie obniżyć poziom stresu w firmie, inne zaś będzie skierowane bardziej do osób prywatnych, pracowników a poruszające zagadnienie właśnie umiejętności adaptacji i relaksacji.

Warto jeszcze jednak dodać, że obydwa szkolenia zdecydowanie poprawią efektywność pracy w firmie, a także - co dzisiaj szczególnie ważne - wpłyną na budowanie wizerunku firmy jako przyjaznej pracownikom.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.