Zapomnij o pracy, aby lepiej pracować

Współczesne szybkie tempo życia i duża ilość bodźców towarzyszących nam na co dzień i w niemal każdym momencie naszego życia sprawiają, że ciężką nam się zrelaksować. Spędzamy w pracy niemal całe dnie, a po powrocie z niej nie potrafimy zapomnieć o obowiązkach, szykujemy sobie strój do pracy, przypominamy sobie o tym co musimy w niej zrobić kolejnego dnia. Nasze życie toczy się niemal w zupełności wokół pracy.

7 czerwca 2018
zdjęcie - Zapomnij o pracy, aby lepiej pracować
 
Współczesne szybkie tempo życia i duża ilość bodźców towarzyszących nam na co dzień i w niemal każdym momencie naszego życia sprawiają, że ciężką nam się zrelaksować. Spędzamy w pracy niemal całe dnie, a po powrocie z niej nie potrafimy zapomnieć o obowiązkach, szykujemy sobie strój do pracy, przypominamy sobie o tym co musimy w niej zrobić kolejnego dnia. Nasze życie toczy się niemal w zupełności wokół pracy.
 
Nie powinno tak jednak być. I nie chodzi tu jedynie o puste slogany, ale o nasze zdrowie i samopoczucie. Oraz co może wydać się paradoksalne także o naszą efektywność w pracy. Tak. Jeśli zastosujemy odpowiednie techniki relaksacyjne i zapomnimy o pracy po godzinach – po powrocie do niej będziemy pełni energii i dobrego humoru dzięki czemu będziemy parować szybciej, lepiej i efektywniej.

Unikniemy także poczucia wypalenia i frustracji, które mogą skutkować nie tylko niechęcią wobec wykonywanych obowiązków czy też odczuwaniem potrzeby zmiany pracy, ale także złym samopoczuciem czy też chorobami takimi jak chroniczne migreny na tle nerwowym, alergie czy tez depresja.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie prowadzenie prezentacji.

Techniki relaksacyjne powinny być dobierane indywidualnie. Dla jednej osoby idealnym rozwiązaniem będą ćwiczenia fizyczne, inna osoba zapomni o pracy i oderwie się od rzeczywistości dzięki spokojnym ćwiczeniom oddechowym czy też zajęciom jogi. I nie chodzi tu o stosowanie wydumanych metod relaksu, których obszerne opisy możemy znaleźć w podręcznikach psychologicznych.

Chodzi o znalezienie swojego sposobu na zapomnienie o pracy. To może być wyjście do kina z przyjaciółmi, czas spędzony w ogrodzie z dziećmi, wieczór z dobrą książką czy też rytuał codziennej, wieczornej relaksującej kąpieli.
 
Znalezienie swojej metody na relaks sprawi, że nie tylko nasze samopoczucie ulegnie polepszeniu. Szybko zauważymy także poprawę naszych wyników pracy. Co z całą pewnością zostanie docenione przez naszych przełożonych. Z resztą świadoma kadra zarządzająca sama powinna zwrócić uwagę na zapewnienie pracownikom możliwość i relaksu po pracy.

Co dzieje się w wielu firmach i jest widoczne w postaci zakupu kart sportowych dla pracowników czy też refundowaniu biletów do kina.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.