Zarządzanie pokoleniem Y

Każdy czas ma swoje trudności i różnice w charakterze, wymaganiach i przygotowaniu pracowników do pracy. Dzisiaj pracodawcy mierzą się z nową trudnością, ale z drugiej strony i czerpią z możliwości, jakie pociąga za sobą wejście na rynek pracy pokolenia Y. Czym ono się charakteryzuje? Jak wygląda zarządzanie pokoleniem Y?

Gamma - Zarządzanie pokoleniem Y

   

  Każdy czas ma swoje trudności i różnice w charakterze, wymaganiach i przygotowaniu pracowników do pracy. Dzisiaj pracodawcy mierzą się z nową trudnością, ale z drugiej strony i czerpią z możliwości, jakie pociąga za sobą wejście na rynek pracy pokolenia Y. Czym ono się charakteryzuje? Jak wygląda zarządzanie pokoleniem Y?

  Pokolenie Y - możliwości i wady

  Przede wszystkim warto powiedzieć, co to jest owo pokolenie Y. Otóż są to osoby urodzone pomiędzy 1984 a 1997 rokiem. Warto w tym momencie podkreślić, że te daty obowiązują w Polsce - na świecie zaś pokolenie Y ma nieco inne ramy czasowe, niemniej jednak nie różniące się bardzo. Po co w zasadzie wydzielono takie pojęcie? Otóż zaważono, że osoby które urodziły się, kiedy na świecie już prężnie rozwijały się nowe technologie, mają nieco inny charakter i oczekiwania. Przede wszystkim zatem pokolenie Y tworzą osoby pewne siebie, chętnie korzystające a mediów i technologii, mające wiele przyjaciół i znajomych na całym świecie. Są to osoby wychowane w realiach wolnego rynku, nie bojące się podróżować i spotykać osoby z innych kultur. Z drugiej jednak strony trudniej im się jest usamodzielnić, przywiązują dość dużą wagę do swojego czasu wolnego, są niecierpliwi i łatwo mogą wyłączyć myślenie.

  Jak zatem widać - pokolenie Y ma swoje wady i zalety. Jednak, jak wie doskonale każdy przedsiębiorca, wada może stać się także w pewnych sytuacjach zaletą i odwrotnie zaleta wadą. Przykładowo niecierpliwość może być kiepska przy sprawdzaniu ksiąg rachunkowych, jednak łatwo może się przekształcić w energiczność podczas podróży.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


  Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

  Szkolenia z zarządzania pokoleniem Y

  W związku z tym faktem dobrze jest myśleć o pokoleniu Y jako o nowej erze, możliwościach, nie zaś jak o zagrożeniu. Niemniej jednak wielu pracodawców, zwłaszcza starszych, ma z tym lekki problem. Jak go rozwiązać ? Otóż warto wybrać się na porządne szkolenie, którego celem będzie efektywne zarządzanie pokoleniem Y tak, aby wykorzystać w pełni jego umiejętności i możliwości!

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.