Zarządzanie stresem – szkolenie konieczne w XXI wieku

XXI wiek jest bardzo specyficzny. Co jest tak charakterystyczne dla naszych czasów? Przede wszystkim duży pęd życia, wiele terminów i obowiązków na głowie. Ponadto jesteśmy rozpraszani obecnie przez wiele rzeczy, mamy bardzo dużo bodźców dookoła nas.

Gamma - Zarządzanie stresem - szkolenie konieczne w XXI wieku

  XXI wiek jest bardzo specyficzny. Co jest tak charakterystyczne dla naszych czasów? Przede wszystkim duży pęd życia, wiele terminów i obowiązków na głowie. Ponadto jesteśmy rozpraszani obecnie przez wiele rzeczy, mamy bardzo dużo bodźców dookoła nas. Do tego dochodzi brak snu, regularnych posiłków, chęć osiągnięcia szybko sukcesu, kłopoty finansowe i... I niestety stres zaczyna nas pokonywać.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

  Jak funkcjonuje zestresowana osoba?

  Co się z nami zaczyna dziać, kiedy poziom stresu przekroczy u nas już pewien próg? Przede wszystkim zaczynamy nieraz podejmować całkowicie absurdalne, bezsensowne i ryzykowne decyzje, za które potem przychodzi nam zapłacić... Ponadto tracimy panowanie nad emocjami, dochodzimy do granic histerii, zadręczamy innych swoimi pomysłami, obawami itd. W efekcie zarówno pracownicy, jak i szefowie się od nas odsuwają. Warto jeszcze dodać, że w nie panując nad stresem, nie potrafimy także obiektywnie myśleć. Podsumowując - brak umiejętności panowania nad stresem może nam naprawdę bardzo zaszkodzić.

  Sposoby zarządzania stresem

  W jaki sposób możemy zaś zarządzać swoim stresem? Sposobów jest naprawdę wiele. Na pewno zaliczyć możemy tu przeróżne techniki relaksacji i medytacji. Ponadto wykorzystywane są metody emisji głosu, pracy z ciałem i jego mimiką oraz komunikatami niewerbalnymi i wiele, wiele innych. Coraz częściej zwraca się także uwagę na to, że równolegle do wprowadzenia stosownych metod, należy ograniczyć kawę, słodycze, zacząć regularnie się wysypiać oraz uprawiać aktywność fizyczną.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwiń swoje umiejętności menadżerskie.  Akademia menadżera przeprowadzi Cię przez wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem się do efektywnego zarządzania. Polecamy również: test talentu Gallupa, szkolenia dla kierowników.

  Zarządzanie stresem szkolenie

  W jaki jednak sposób możemy nauczyć się podanych wyżej sposobów radzenia sobie ze stresem? Skąd mamy wiedzieć, która metoda najlepiej sprawdzi się u nas? W tym celu warto udać się na naprawdę dobre szkolenie z zakresu zarządzania stresem. Fachowcy wówczas wysłuchają naszych problemów i polecą odpowiednie techniki. Następnie popracują z nami nieco tą metodą, jednak należy dodać, że praca nad radzeniem sobie ze stresem w dużej mierze polega na samodzielnym przełamywaniu pewnych barier. Szkolenie ma jedynie nam w tym dopomóc.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.