Zarządzanie stresem – szkolenie konieczne w XXI wieku

XXI wiek jest bardzo specyficzny. Co jest tak charakterystyczne dla naszych czasów? Przede wszystkim duży pęd życia, wiele terminów i obowiązków na głowie. Ponadto jesteśmy rozpraszani obecnie przez wiele rzeczy, mamy bardzo dużo bodźców dookoła nas.

15 maja 2018
zdjęcie - Zarządzanie stresem – szkolenie konieczne w XXI wieku

XXI wiek jest bardzo specyficzny. Co jest tak charakterystyczne dla naszych czasów? Przede wszystkim duży pęd życia, wiele terminów i obowiązków na głowie. Ponadto jesteśmy rozpraszani obecnie przez wiele rzeczy, mamy bardzo dużo bodźców dookoła nas. Do tego dochodzi brak snu, regularnych posiłków, chęć osiągnięcia szybko sukcesu, kłopoty finansowe i... I niestety stres zaczyna nas pokonywać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

Jak funkcjonuje zestresowana osoba?

Co się z nami zaczyna dziać, kiedy poziom stresu przekroczy u nas już pewien próg? Przede wszystkim zaczynamy nieraz podejmować całkowicie absurdalne, bezsensowne i ryzykowne decyzje, za które potem przychodzi nam zapłacić... Ponadto tracimy panowanie nad emocjami, dochodzimy do granic histerii, zadręczamy innych swoimi pomysłami, obawami itd. W efekcie zarówno pracownicy, jak i szefowie się od nas odsuwają. Warto jeszcze dodać, że w nie panując nad stresem, nie potrafimy także obiektywnie myśleć. Podsumowując - brak umiejętności panowania nad stresem może nam naprawdę bardzo zaszkodzić.

Sposoby zarządzania stresem

W jaki sposób możemy zaś zarządzać swoim stresem? Sposobów jest naprawdę wiele. Na pewno zaliczyć możemy tu przeróżne techniki relaksacji i medytacji. Ponadto wykorzystywane są metody emisji głosu, pracy z ciałem i jego mimiką oraz komunikatami niewerbalnymi i wiele, wiele innych. Coraz częściej zwraca się także uwagę na to, że równolegle do wprowadzenia stosownych metod, należy ograniczyć kawę, słodycze, zacząć regularnie się wysypiać oraz uprawiać aktywność fizyczną.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Opanuj tremę związaną z wystąpieniami publicznymi. Przemawiaj pewnie i zdobądź uwagę odbiorców.  Szkolenie z autoprezentacji przeprowadzi Cię przez wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem się do efektywnego wystąpienia. Polecamy również: droga do przywództwa. 4 lekcje dla liderów, szkolenia dla kierowników.

Zarządzanie stresem szkolenie

W jaki jednak sposób możemy nauczyć się podanych wyżej sposobów radzenia sobie ze stresem? Skąd mamy wiedzieć, która metoda najlepiej sprawdzi się u nas? W tym celu warto udać się na naprawdę dobre szkolenie z zakresu zarządzania stresem. Fachowcy wówczas wysłuchają naszych problemów i polecą odpowiednie techniki. Następnie popracują z nami nieco tą metodą, jednak należy dodać, że praca nad radzeniem sobie ze stresem w dużej mierze polega na samodzielnym przełamywaniu pewnych barier. Szkolenie ma jedynie nam w tym dopomóc.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.