Zarządzanie zespołem rozproszonym po różnych lokacjach

Nie ulega wątpliwości, że najlepiej mieć swoich pracowników pod ręką i na oku, tak, żeby móc (co tu ukrywać) mieć kontrolę nad ich pracą. Może się jednak zdarzyć tak, że dział skupia pracowników z różnych regionów Polski. Łatwo to sobie wyobrazić w przypadku przedstawicieli handlowych, serwisantów różnych urządzeń, ale także coraz częściej dotyczy to również wysoce wyspecjalizowanych pracowników choćby z branży IT. 

   
  Nie ulega wątpliwości, że najlepiej mieć swoich pracowników pod ręką i na oku, tak, żeby móc (co tu ukrywać) mieć kontrolę nad ich pracą. Może się jednak zdarzyć tak, że dział skupia pracowników z różnych regionów Polski. Łatwo to sobie wyobrazić w przypadku przedstawicieli handlowych, serwisantów różnych urządzeń, ale także coraz częściej dotyczy to również wysoce wyspecjalizowanych pracowników choćby z branży IT. W dobie coraz lepszych łączy internetowych, dostępu do oprogramowania oferującego wirtualne dyski komputerowe, czy coraz większej popularności pracy zdalnej nikogo nie dziwi (w nowoczesnych firmach) zarządzanie zespołem rozproszonym po różnych lokacjach.

  Zarządzanie takie różni się jednak w wielu aspektach od standardowej organizacji, w której pracownicy pracują w biurze w określonych godzinach.
   
  W przypadku zespołu rozproszonego nie wchodzą w grę codzienne briefingi czy spotkania, chyba, że z użyciem nowoczesnych technologii (telekonferencje, wideokonferencje itp.). Nie jest to rozwiązanie idealne, nie zastąpi ono relacji face to face, dlatego też takie spotkania co pewien czas odbyć się muszą.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

  Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.

  Od Ciebie i od potrzeb Twojego zespołu zależy jak często takie spotkania należy zorganizować. Nie każdy bowiem potrafi i lubi pracować w zespole, będąc jednocześnie od niego oderwanym, a do efektywnej pracy potrzebuje interakcji z drugim, żywym człowiekiem.
   
  Ponieważ ten sposób dowodzenia zespołem jest dziedziną, która rozwija się dynamicznie dopiero od niedawna, na większości studiów poświęconych zarządzaniu (nieistotne akurat czy to zarządzanie zasobami ludzkimi, czy zarządzanie jako takie) zagadnienie to nie jest poruszane i omawiane w wystarczającym i wyczerpującym stopniu.

  Z tego też powodu warto odbyć dodatkowe szkolenie, które będzie poświęcone tylko temu tematowi. Poznasz na nim zarówno dobre jak i złe strony takiego układu oraz będziesz miał okazję omówić metody zarządzania rozproszonym zespołem. Dodatkowo będziesz miał okazję doświadczyć praktycznych aspektów organizacji pracy, będziesz też miał możliwość wymiany doświadczeń i dowiedzenia się jak takie rozwiązanie działa w praktyce w innych firmach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.