Zarządzanie zespołem wielokulturowym

Nie da się ukryć, że wiele firm działających globalnie, odnosi wielkie korzyści z pracy zespołów, będących mieszaniną rozmaitych kultur. Wielokulturowy zespół jest w stanie lepiej zrozumieć każdy produkt, są w stanie znacznie lepiej zauważyć nawet najmniejsze błędy w obsłudze klienta.

zdjęcie - (the_title())

   

  Nie da się ukryć, że wiele firm działających globalnie, odnosi wielkie korzyści z pracy zespołów, będących mieszaniną rozmaitych kultur. Wielokulturowy zespół jest w stanie lepiej zrozumieć każdy produkt, są w stanie znacznie lepiej zauważyć nawet najmniejsze błędy w obsłudze klienta. Cała sztuka polega na bardzo umiejętnym kierowaniu takim zespołem. Im jest ono lepsze i bardziej zorganizowane, tym zespół jest w stanie osiągać lepsze i bardziej spektakularne rezultaty. Aby dobrze zarządzać wielokulturowym zespołem, przede wszystkim pamiętać należy o następujących rzeczach:


  - różnicach kulturowych i religijnych - osoba chcąca sprawnie zarządzać zespołem powinna mieć na uwadze, iż często przyjeżdżając do pracy obcokrajowiec zostawia sowich najbliższych i przyjaciół bardzo daleko od swojego aktualnego miejsca pobytu. Takie osoby często tracą swoje przyzwyczajenia oraz kult religijny, przez co mogą się czuć obco i nieswojo. Dobry zarządzający zespołem wielokulturowym będzie w stanie wspomóc takiego pracownika w przyzwyczajeniu się i zaakceptowaniu nowych warunków, co zaowocuje lepszą efektywnością jego pracy;


  - relacje i komunikacje - warto wiedzieć, że w wielokulturowym zespole często mogą pojawić się problemy komunikacyjne, i to nie koniecznie te mogące być spowodowanymi przez barierę językową. Lider takiej grupy musi być tego świadomy, zapobiegać powstawaniu ewentualnych konfliktów, a przede wszystkim dać członkom zespołu czas, na znalezienie wspólnej nici porozumienia;

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online


  - motywacja do pracy - motywowanie pracowników w zespole wielokulturowym to zadanie dość trudne. W każdym bowiem kraju motywacją do pracy będzie coś zupełnie innego. W jednych są to pieniądze, w innych prestiż. W wielu krajach, takich jak np. Indie istnieje coś takiego jak kult pracy. Tam pracownicy niezwykle cieszą się i szanują swoje zajęcie, dlatego też jakakolwiek dodatkowa motywacja tak naprawdę nie jest im w żaden sposób niezbędna. Ważne jest umiejętne dopasowanie motywacji do kultury każdego członka zespołu. To wielka sztuka, która wykonać potrafią nieliczni.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.