Zorganizowanie dobrego wyjazdu firmowego

Zorganizowanie dobrego wyjazdu firmowego jest nie lada wyzwaniem. Oczywiście można wszystko postawić na jedną, ograną kartę i pozwolić wyszaleć się pracownikom.

Gamma - Zorganizowanie dobrego wyjazdu firmowego

  Jest to jednak droga raczej ku temu by w zespole powstały niepotrzebne napięcia niż rzeczywiście pojawił się prawdziwy duch zespołu. Dlatego menager chcący umiejętnie wykorzystać możliwości, jakie daje kilka godzin spędzonych ze współpracownikami poza miejscem pracy, musi pamiętać, że nie wszystko da się załatwić alkoholem i rubasznością.


  Współczesne teorie dotyczące zarządzanie i organizacji rozróżniają dwa pojęcia dotyczące tworzenia wewnętrznej siły zespołu. Poza integracją, która jest traktowana w sensie largo czy ujmowana, jako coś wyższego i dotyczące wspólnot o wiele szerszym zakresie i strukturze wskazuje się także na tak zwany teambuilding.

  Tworzenie zespołu, drużyny czy grupy jest zatem zajęciem o wiele bardziej precyzyjnym i dającym się nie tylko zaplanować, ale także skutecznie opanować. Innymi słowy menager chcący ze pracowników, podwładnych czy też współpracowników stworzyć mityczny już wręcz zespół musi wiedzieć, że integracja to nie wszystko. Co za tym idzie wyjazdy firmowe nie będą wystarczające do tego, żeby móc rzeczywiście wytworzyć ten szczególny rodzaj przepływu energii i i myśli, który prowadzi do działania grupy w jednym celu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

  Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

  Organizacja eventów, bo tak trzeba traktować wszelkie gry czy też zajęcia związane z teambuilding jest przedmiotem, który wykonuje szereg specjalistów. Trzeba bowiem pamiętać, że jest to dziedzina z pogranicza psychologii, zarządzanie, a także organizacji pracy. Dlatego menager, który chce stworzyć ze swoich ludzi prawdziwą drużynę A, musi albo wiedzieć do kogo się zgłosić, albo też poznać tajniki teambuilding, które w teorii z racji swej złożoności mogą przysparzać bólu głowy. W praktyce jednak trzeba się trzymać zaledwie kilku podstawowych zasad, które mogą pomóc przynajmniej w stworzenie zasadniczych elementów dobrze zgranego zespołu.


  Wyjazdy firmowe nie są niczym złym. Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu z ludźmi z pracy i jednocześnie rozwiązanie kilku nieprzyjemnych problemów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że skuteczny menager nie tylko nie zabierze przyjemności z wyjazdu służbowego, ale także będzie potrafił go wykorzystać do mądrego teambuilding.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.