Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie ludźmi, niezależnie od tego, czy będzie odbywało się w firmie czy innej organizacji musi opierać się na prostych zasadach, które będą zrozumiałe zarówno dla przełożonych, jak i podwładnych

Gamma - Zarządzanie zasobami ludzkimi

   

  Zarządzanie ludźmi, niezależnie od tego, czy będzie odbywało się w firmie czy innej organizacji musi opierać się na prostych zasadach, które będą zrozumiałe zarówno dla przełożonych, jak i podwładnych. Dlatego też teorie takie, jak zarządzanie zmianą czy też inne formy szkolenia dla menedżerów powinny być odbywane przez każdego przełożonego. Kierownicy powinni także pamiętać, że to nie stanowisko nadaje szacunek ze strony podwładnych, ale to dobry przykład kierownika będzie zyskiwał szacunek swoich pracowników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Częstym błędem wielu menadżerów jest głoszenie zasad lub wymaganie zachowań czy zdolności, których sami nie posiadają. Takie podejście do kwestii oceny pracowników, czy podziału obowiązków może prowadzić do poważnych napięć w zespole i w dłuższej perspektywie do konfliktów lub rozgoryczenia pracowników. Dlatego też konieczne takie zachowywanie się przełożonych, które będzie co najmniej spójne z głoszonymi przez nich zasadami. Sprawiedliwość w ocenie i uczciwość wobec każdego z pracowników rodzą rzeczywisty prestiż i szacunek ze strony podwładnych. Co więcej trzeba także pamiętać o tym, że menadżer musi być dla swojego zespołu przede wszystkim liderem, wzorem i przewodnikiem za którym podąża cała grupa. Dlatego też proste sprawy w codziennej pracy powinny pokazywać podwładnym, że kierownik wymaga przede wszystkim od siebie, a dopiero później od swoich pracowników. Stając się wzorem dla podwładnych można obudzić w nich poczucie odpowiedzialności oraz świadomość, że dyscyplina jest czymś czego przełożony nie tylko wymaga, ale także sam przestrzega.

  Kolejnym ważnym elementem, który decyduje o skuteczności zarządzania zespołem jest to, by okazywać swoim ludziom szacunek. Odpowiednie wynagrodzenie, umiejętne chwalenie oraz uczciwe traktowanie inicjatywy będzie najlepszym bodźcem do tego, by pracownicy stawiali sobie cele, które są założone przez przełożonego. Budzenie w pracownikach poczucia własnej wartości, umiejętne korzystanie z ich poczucia wartości sprawi, że wszystko stanie się o wiele łatwiejsze i przede wszystkim przyjemniejsze.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.