Integracja pod kontrolą – co powinno wyróżniać szkolenia integracyjne?

Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?

zdjęcie - (the_title())


Integracja pod kontrolą - co powinno wyróżniać szkolenia integracyjne?

Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?

Definicja team buildingu – szerokie i wąskie pojęcie o budowaniu zespołu

Dość często team building bywa łączony z zajęciami, które odbywają się jako gry integracyjne, które poprzez zabawę, prostymi środkami budują więzi między uczestnikami. Jak najbardziej jest to stwierdzenie prawdziwe, jednakże team building oznacza coś zdecydowanie większego.

Budowanie zespołu to bowiem przede wszystkim nauka pracy wspólnej, poznawanie charakterów kolegów, budowanie umiejętności liderskich, kreatywnego myślenia, poza utartymi schematami dla dobra całej grupy. Wszystko to można uzyskać nie tylko układając puzzle 3D lub przechodząc przez tory przeszkód.

Co powinna zawierać gra outdoorowa lub indoorowa, czyli skuteczne wyjazdy integracyjne dla firm

Integracją może być naprawdę niemal każda forma aktywności. Team building wyróżnia się jednak odpowiednio przygotowanym wcześniej scenariuszem oraz jego dokładną realizacją, nad którą czuwa trener-szkoleniowiec. To on na początku opisuje zasady wspólnego działania zespołu, a na koniec omawia wyniki, z uwzględnieniem jak grupa poradziła sobie z zadaniem, również w kontekście większej jednostki, na przykład porównując ją przez analogię do sytuacji całej firmy.

Tak przygotowana zabawa integracyjna nie tylko sprawia frajdę, ale może pomagać w rozwinięciu zespołu, zwróceniu uwagi na kluczowe elementy współpracy oraz indywidualne zachowania poszczególnych jej uczestników.

Team building – skuteczne narzędzie dla pracy

Szkolenia integracyjne, w których zamiast wspólnego wyjścia na piwo, stosuje się zasady team buildingu, pozwalają nie tylko dostarczyć sporą dawkę dobrej zabawy i zintegrować pracowników. Pomagają przede wszystkim pracować nad grupą i tworzyć właściwą kulturę organizacji pracy oraz dać szansę na przetestowanie wyuczonych teoretycznie zasad w praktyce. Team building to wielowymiarowa forma działania, nadająca się dla każdej firmy i grupy pracowniczej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.