Czy integracja wpływa na prawidłowy rozwój firmy i motywację pracowników?

W celu jak najlepszego i najskuteczniejszego zarządzania pracownikami, przedsiębiorcy, managerowie i liderzy grup coraz częściej sięgają po nowoczesne metody i techniki. Do takich właśnie metod należą różnego rodzaju szkolenia (w tym szkolenia outdoor), spotkania i zabawy integracyjne.

11 czerwca 2019
zdjęcie - Czy integracja wpływa na prawidłowy rozwój firmy i motywację pracowników?

Czy integracja wpływa na prawidłowy rozwój firmy i motywację pracowników?

W celu jak najlepszego i najskuteczniejszego zarządzania pracownikami, przedsiębiorcy, managerowie i liderzy grup coraz częściej sięgają po nowoczesne metody i techniki. Do takich właśnie metod należą różnego rodzaju szkolenia (w tym szkolenia outdoor), spotkania i zabawy integracyjne. Mają one na celu lepszą integrację zespołu pracowników, poznanie ich umiejętności, zdolności, talentów czy szczególnych predyspozycji, jak również poprawę atmosfery panującej w zespole.

Niegdyś spotkania integracyjne miały zupełnie inny charakter. Jednak od pewnego już czasu odchodzi się od tamtego modelu i coraz chętniej stosuje się ten nowoczesny, pozwalający na rozwój i kreatywność. Pracownicy mogą korzystać z różnego rodzaju szkoleń czy zabaw integracyjnych, dbać o swój rozwój, a przy tym dowiadywać się o innych członkach zespołu, jak i osobie samych nowych rzeczy.

Dzięki temu mogą odpowiednio zachowywać się, korzystać ze swojego wzajemnego wsparcia i lepiej wywiązywać się z codziennych obowiązków. Przedsiębiorcy również zaczęli dostrzegać, że lepiej zgrany zespół, pracujący w atmosferze życzliwości, zdrowej konkurencji i wsparcia jest w stanie osiągać znacznie więcej. Powierzane obowiązki są realizowane dość szybko i sprawnie, a zaangażowanie i chęci do pracy w takim zespole nieustannie rosną.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Co więcej, spotkania integracyjne pozwalają ostatecznie na znaczne oszczędności. Zespół, który potrafi ze sobą współpracować potrzebuje mniej czasu i osób do tego, by wykonać jakieś zadania. Dlatego stawia się na integrację w zespole, aby pracownicy mogli lepiej i skutecznie ze sobą współpracować, osiągając oczekiwane efekty. To generuje spore oszczędności dla przedsiębiorstwa, a przy tym pozwala na jego poprawne funkcjonowanie, rozwój i stabilną pozycję na rynku. Zabiegając o jak najlepszą współpracę miedzy pracownikami, spotkania integracyjne wydaja się być idealnym sposobem. Warto z nich korzystać regularnie i pozwalać pracownikom na wykazywanie się, a ich zaangażowanie i motywacja do pracy z pewnością będą rosły.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.