Czy integracja wpływa na prawidłowy rozwój firmy i motywację pracowników?

W celu jak najlepszego i najskuteczniejszego zarządzania pracownikami, przedsiębiorcy, managerowie i liderzy grup coraz częściej sięgają po nowoczesne metody i techniki. Do takich właśnie metod należą różnego rodzaju szkolenia (w tym szkolenia outdoor), spotkania i zabawy integracyjne.

zdjęcie - (the_title())


Czy integracja wpływa na prawidłowy rozwój firmy i motywację pracowników?

W celu jak najlepszego i najskuteczniejszego zarządzania pracownikami, przedsiębiorcy, managerowie i liderzy grup coraz częściej sięgają po nowoczesne metody i techniki. Do takich właśnie metod należą różnego rodzaju szkolenia (w tym szkolenia outdoor), spotkania i zabawy integracyjne. Mają one na celu lepszą integrację zespołu pracowników, poznanie ich umiejętności, zdolności, talentów czy szczególnych predyspozycji, jak również poprawę atmosfery panującej w zespole.

Niegdyś spotkania integracyjne miały zupełnie inny charakter. Jednak od pewnego już czasu odchodzi się od tamtego modelu i coraz chętniej stosuje się ten nowoczesny, pozwalający na rozwój i kreatywność. Pracownicy mogą korzystać z różnego rodzaju szkoleń czy zabaw integracyjnych, dbać o swój rozwój, a przy tym dowiadywać się o innych członkach zespołu, jak i osobie samych nowych rzeczy.

Dzięki temu mogą odpowiednio zachowywać się, korzystać ze swojego wzajemnego wsparcia i lepiej wywiązywać się z codziennych obowiązków. Przedsiębiorcy również zaczęli dostrzegać, że lepiej zgrany zespół, pracujący w atmosferze życzliwości, zdrowej konkurencji i wsparcia jest w stanie osiągać znacznie więcej. Powierzane obowiązki są realizowane dość szybko i sprawnie, a zaangażowanie i chęci do pracy w takim zespole nieustannie rosną.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielskuCo więcej, spotkania integracyjne pozwalają ostatecznie na znaczne oszczędności. Zespół, który potrafi ze sobą współpracować potrzebuje mniej czasu i osób do tego, by wykonać jakieś zadania. Dlatego stawia się na integrację w zespole, aby pracownicy mogli lepiej i skutecznie ze sobą współpracować, osiągając oczekiwane efekty. To generuje spore oszczędności dla przedsiębiorstwa, a przy tym pozwala na jego poprawne funkcjonowanie, rozwój i stabilną pozycję na rynku. Zabiegając o jak najlepszą współpracę miedzy pracownikami, spotkania integracyjne wydaja się być idealnym sposobem. Warto z nich korzystać regularnie i pozwalać pracownikom na wykazywanie się, a ich zaangażowanie i motywacja do pracy z pewnością będą rosły.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.