Cechy dobrego zespołu pracowników. Team building.

Każdy właściciel większej firmy wie, jak ważne jest sprawne funkcjonowanie zespołów pracowników. Każdy z takich zespołów ma zazwyczaj do wykonania określone zadania – jeśli wszystko idzie szybko i sprawnie, firma może realizować wiele projektów, planów i zleceń, a zyski stają się większe.

Gamma - Cechy dobrego zespołu pracowników. Team building.

Cechy dobrego zespołu pracowników. Teambuilding

Każdy właściciel większej firmy wie, jak ważne jest sprawne funkcjonowanie zespołów pracowników. Każdy z takich zespołów ma zazwyczaj do wykonania określone zadania - jeśli wszystko idzie szybko i sprawnie, firma może realizować wiele projektów, planów i zleceń, a zyski stają się większe.

Nowe zespoły nie zawsze są jednak od samego początku efektywne i sprawne. Pracownicy muszą dobrze się poznać i nauczyć się wspólnie pracować, a lider zespołu - poznać mocne i słabe strony każdego z członków grupy.

Co cechuje dobry zespół pracowników? Przede wszystkim - doskonały lider. Nie może to być osoba wybrana przypadkowo!

Dobry lider potrafi jasno określać i wyznaczać cele, a także precyzyjnie wyrażać swoje oczekiwania względem pracowników i tego, czym się zajmują.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Dzięki temu każdy dokładnie zna swój zakres obowiązków, a praca wykonywana jest sprawnie i szybko. Lider powinien wiedzieć, w jaki sposób podzielić pracę i komu przydzielić poszczególne części zadania. Kolejną ważną cechą lidera jest umiejętność pracy pod presją czasu oraz odporność na stres.

Nawet w sytuacji kryzysowej liderowi nie wolno wprowadzać w zespole nerwowej atmosfery - nie niesie to za sobą absolutnie żadnych korzyści, może zaś tylko zaszkodzić.

Dobry zespół to także zgrani, znający siebie i swój sposób pracy członkowie tego zespołu. Rzeczą, która całkowicie dezorganizuje pracę są konflikty pomiędzy członkami zespołu. Podobnie źle działa także sytuacja, w której poszczególne osoby nie znają się nawzajem, nie ufają sobie i nie potrafią rozsądnie się ze sobą komunikować.

Jak można wywnioskować - stworzenie dobrego zespołu wymaga nie tylko odnalezienia odpowiednich do tego osób, ale także odpowiedniej ilości czasu. W budowaniu doskonałego zespołu bardzo pożyteczne mogą okazać się narzędzia teambuildingu.

Specjaliści w tej dziedzinie potrafią rozwiązać bardzo wiele problemów, jakie mogą pojawić się w zespole - brak zaufania pomiędzy pracownikami, nieumiejętność współpracy czy też zła atmosfera.

Rozwiązując wspólnie poszczególne zadania i starając się uporać z kolejnymi wyzwaniami, pracownicy uczą się pracować w grupie i wykonywać powierzone im zadania szybko i sprawnie.

Coraz więcej firm organizuje dla swoich pracowników wyjazdy integracyjne połączone z teambuildingiem - takie działanie jest bardzo opłacalne i przynosi wiele korzyści.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.