Ciekawe imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne stają się coraz popularniejsze. Każdego roku kolejne firmy decydują się na wykorzystanie możliwości, jakie dają tego rodzaju spotkania, aby zapoznać ze sobą zespół współpracowników, pomóc w odkryciu wyjątkowych talentów i możliwości tych osób, jak i nauczyć się lepszego i efektywniejszego zarządzania takim zespołem.

Gamma - Ciekawe imprezy integracyjne


Ciekawe imprezy integracyjne

Imprezy integrujace zespół stają się coraz popularniejsze. Każdego roku kolejne firmy decydują się na wykorzystanie możliwości, jakie dają tego rodzaju spotkania, aby zapoznać ze sobą zespół współpracowników, pomóc w odkryciu wyjątkowych talentów i możliwości tych osób, jak i nauczyć się lepszego i efektywniejszego zarządzania takim zespołem.

Od dłuższego już czasu imprezy pracownicze to doskonale zaplanowane, interesujące spotkania grup pracowników, podczas których mają oni możliwość poznania się bliżej. Spotkania integracyjne nie są jedynie spędzaniem wspólnie czasu przy rozmaitych trunkach. Obecnie, najlepsze i najskuteczniejsze spotkania integracyjne opierają się na różnego rodzaju grach i zabawach zespołowych, różnorodnych grach rywalizacyjnych, jak i zajęciach w grupie. Podczas tych zajęć każdy pracownik ma okazje dowiedzieć się czegoś na swój temat, jak i wypowiedzieć się na temat innych osób. Dzięki konstruktywnej krytyce, pracownicy mogą dowiedzieć się co powinni zmienić w swoim postępowaniu, jak i mają ciekawe możliwości poznania swoich słabych i mocnych stron.

Każde firmowe spotkanie integracyjne powinno być dobrze zaplanowane. Prowadzone przez coacha, zdecydowanie bardziej przysłuży się wszystkim uczestnikom spotkania, niż improwizowane przez samych członków zespołu. W dodatku, profesjonalny trener pomoże pracownikom odnaleźć własną ścieżkę kariery, podpowie, w czym dana osoba najlepiej się sprawdzi i wskaże kierownikowi, kto najlepiej pasuje na lidera zespołu, a kto cieszy się największym szacunkiem i poważaniem w zespole.

Dla kierownika są to bezcenne informacje, bowiem rozsądnie je wykorzystując, można osiągnąć naprawdę wiele korzyści i doprowadzić przedsiębiorstwo do sukcesu. Wszystko to jest możliwe dzięki bliższemu poznaniu osób zatrudnionych, odkryciu ich możliwości i predyspozycji, jak i wyjątkowych talentów, które każdy z nas posiada, ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Na szczęście, z pomocą może przyjść profesjonalny coach, który nie tylko sprawi, że spotkanie integracyjne będzie bardzo ciekawe, ale i niezwykle pożyteczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!Choć firmowe spotkania integracyjne mogą trwać zaledwie kilka godzin, to równie chętnie organizowane są nawet kilkudniowe wyjazdy. Wszystko uzależnione jest od potrzeb danego przedsiębiorstwa i tego, co kierownik chce osiągnąć. W przypadku tych kilkudniowych wyjazdów, oprócz gier, zabaw i spotkań grupowych bardzo często jest także czas wolny, często przeznaczony na zwiedzanie czy po prostu odpoczynek i spotkania towarzyskie. Jednak najistotniejszą częścią każdego spotkania integracyjnego musi pozostać próba poznania się wzajemnie, odszukania osób, na których zawsze można polegać, czy wskazanie lidera w grupie.

Zdecydowanie mniej kosztowne są spotkania integracyjne trwające kilka godzin. W ich przypadku zespół pracowników powinien na czas stawić się w umówionym miejscu, gdzie pod okiem profesjonalnego trenera personalnego czy zawodowego odbywać mogą się różnego rodzaju gry i zabawy zespołowe, które również przyczynią się do wyłonienia osób o szczególnych predyspozycjach.

Rozsądne zarządzanie zasobami ludzkimi powinno opierać się przede wszystkim na wykorzystywaniu tych wszystkich możliwości, jakie posiadają pracownicy. Ciekawe imprezy firmowe bez wątpienia mogą pomóc w odkrywaniu tych szczególnych zalet, jednak kierownik powinien zawsze mieć także na uwadze to, w jaki sposób pracownicy zachowują się w miejscu pracy. Na tej podstawie może znacznie łatwiej, szybciej i sprawniej podjąć te ważne decyzje i przydzielić obowiązki w taki sposób, by mieć największe szanse, że będą one w pełni wypełniane przez pracowników.

Rozsądne zarządzanie personelem powinno zawsze opierać się na świadomych i dobrze przemyślanych decyzjach. W ten sposób uda się uniknąć wielu niepotrzebnych błędów. Aby jednak móc podejmować te istotne decyzje trafnie, kierownik sam musi dobrze poznać osoby, które zatrudnia, dowiedzieć się, jakie są ich szczególne predyspozycje, umiejętności czy możliwości, a wówczas będzie mógł znacznie lepiej zarządzać tak dobrze poznanym zespołem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.