Czy organizowanie imprezy integracyjnej to łatwe zadanie?

Ludzie zazwyczaj cieszą się, gdy w pracy panuje przyjazna atmosfera. Oczywiście są jednostki, które preferują rywalizację w zespole pracowniczym.

zdjęcie - (the_title())


Czy organizowanie imprezy integracyjnej to łatwe zadanie?

Ludzie zazwyczaj cieszą się, gdy w pracy panuje przyjazna atmosfera. Oczywiście są jednostki, które preferują rywalizację w zespole pracowniczym.

Nie da się jednak ukryć, że znaczna większość stara się zachować przyjazne stosunki ze swoimi współpracownikami. Bardzo ważne jest to, aby umieć ją budować.

Nie wystarczy jedynie zatroszczyć się o pozorne uprzejmości. Abyśmy mogli bowiem świadczyć pracę wysokiej jakości, potrzebne nam będzie wzajemnie zrozumienie.

Aby zaś kogoś zrozumieć potrzebne jest zaufanie. Bez zaufania nie będziemy mogli realizować z naszym kolegą z pracy zleconych nam zadań. Aby poprawić relacje w zespołach pracowniczych dobrze byłoby co jakiś czas organizować szkolenia integracyjne i zabawy integracyjne.

Dzięki szkoleniom pracownik nabierze teoretycznej wiedzy o tym jak ważne jest zachowanie poprawnych relacji między współpracownikami. Nie powinniśmy zapominać również o tym, że niezmiernie istotne jest zachowanie poprawnych relacji między podwładnymi a przełożonymi.

Szkolenia team building powinny być poprowadzone przez doświadczoną oraz odpowiednio wykwalifikowaną firmę. Poznamy ją po pozytywnych opiniach klientów. Jeżeli organizujemy zaś imprezę integracyjną, warto wziąć pod uwagę sugestie pracowników. Jeżeli bowiem impreza ma odnieść pożądany skutek, jej temat przewodni musi przypaść pracownikom do gustu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielsku

Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy plenerowe. Słońce, zielone lasy i woda kojąco wpływają na stan psychiczny i emocjonalny pracowników. Warto więc zorganizować imprezę firmową w plenerze, jeżeli warunki tylko nam na to pozwalają.

Podsumowując zebrane powyżej rozważania, bez większych trudności można wskazać, że organizacja imprezy integracyjnej nie jest łatwym zadaniem. Imprezy są jednak przydatne, bo pomagają pracownikom budować pozytywne relacje.

Jeżeli jednak chcemy by szkolenia integracyjne były skuteczne, zadbajmy o to, by prowadziła je odpowiednio wykwalifikowana firma. Organizując imprezę, warto wziąć zaś pod uwagę sugestie pracowników odnośnie miejsca jej organizacji i tematu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.