Czy organizowanie imprezy integracyjnej to łatwe zadanie?

Ludzie zazwyczaj cieszą się, gdy w pracy panuje przyjazna atmosfera. Oczywiście są jednostki, które preferują rywalizację w zespole pracowniczym.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Czy organizowanie imprezy integracyjnej to łatwe zadanie?

Czy organizowanie imprezy integracyjnej to łatwe zadanie?

Ludzie zazwyczaj cieszą się, gdy w pracy panuje przyjazna atmosfera. Oczywiście są jednostki, które preferują rywalizację w zespole pracowniczym.

Nie da się jednak ukryć, że znaczna większość stara się zachować przyjazne stosunki ze swoimi współpracownikami. Bardzo ważne jest to, aby umieć ją budować.

Nie wystarczy jedynie zatroszczyć się o pozorne uprzejmości. Abyśmy mogli bowiem świadczyć pracę wysokiej jakości, potrzebne nam będzie wzajemnie zrozumienie.

Aby zaś kogoś zrozumieć potrzebne jest zaufanie. Bez zaufania nie będziemy mogli realizować z naszym kolegą z pracy zleconych nam zadań. Aby poprawić relacje w zespołach pracowniczych dobrze byłoby co jakiś czas organizować szkolenia integracyjne i zabawy integracyjne.

Dzięki szkoleniom pracownik nabierze teoretycznej wiedzy o tym jak ważne jest zachowanie poprawnych relacji między współpracownikami. Nie powinniśmy zapominać również o tym, że niezmiernie istotne jest zachowanie poprawnych relacji między podwładnymi a przełożonymi.

Szkolenia team building powinny być poprowadzone przez doświadczoną oraz odpowiednio wykwalifikowaną firmę. Poznamy ją po pozytywnych opiniach klientów. Jeżeli organizujemy zaś imprezę integracyjną, warto wziąć pod uwagę sugestie pracowników. Jeżeli bowiem impreza ma odnieść pożądany skutek, jej temat przewodni musi przypaść pracownikom do gustu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy plenerowe. Słońce, zielone lasy i woda kojąco wpływają na stan psychiczny i emocjonalny pracowników. Warto więc zorganizować imprezę firmową w plenerze, jeżeli warunki tylko nam na to pozwalają.

Podsumowując zebrane powyżej rozważania, bez większych trudności można wskazać, że organizacja imprezy integracyjnej nie jest łatwym zadaniem. Imprezy są jednak przydatne, bo pomagają pracownikom budować pozytywne relacje.

Jeżeli jednak chcemy by szkolenia integracyjne były skuteczne, zadbajmy o to, by prowadziła je odpowiednio wykwalifikowana firma. Organizując imprezę, warto wziąć zaś pod uwagę sugestie pracowników odnośnie miejsca jej organizacji i tematu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.