Czym jest integracyjny survival?

Wyjazdy integracyjne już wiele lat temu zawojowały rynek pracy, stając się standardowym narzędziem w rękach przedstawicieli działów kadr czy też HR. Jednak współcześnie zwykłe zabawy integracyjne nie budzą już w nikim emocji.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Czym jest integracyjny survival?

Czym jest integracyjny survival?

Wyjazdy integracyjne już wiele lat temu zawojowały rynek pracy, stając się standardowym narzędziem w rękach przedstawicieli działów kadr czy też HR. Jednak współcześnie zwykłe zabawy integracyjne nie budzą już w nikim emocji. Organizowanie tego typu wydarzeń jest już bowiem działaniem standardowym, postrzeganym przez pracowników jako coś normalnego i stanowiącego element kultur organizacyjnej. Jeśli chcemy więc zaskoczyć swoich pracowników i sprawić, że organizowany wyjazd będzie wyjątkowy i zostanie zapamiętany na długo musimy zorganizować coś wyjątkowego.

Dobrym pomysłem może okazać się wyjazd survivalowy. Odpowiednio zorganizowany obóz przetrwania nie może być wydarzeniem podczas, którego uczestnicy rzeczywiście walczą o życia. Nie należy powodować przesadnego dyskomfortu uczestników spotkania, ale raczej wprowadzić odpowiedni nastrój, który sprawie że przewidziane w programie gry terenowe i gry scenariuszowe będą idealnym zamiennikiem szkolenia team building.

W końcu gdzie lepiej zgrać grupę ludzi niż podczas wspólnego przebywania na łonie natury, podczas wykonywania zadań, które zmuszają do współpracy i dążenia do wspólnego celu? No właśnie. Podczas survivalu możemy w naturalny, niewymuszony przez zadania szkoleniowe sposób, sprawić że zespól naprawdę stanie się zespołem i wypracuje sobie wewnętrzne metody organizowania pracy, podziału obowiązków i wykorzystania potencjału i talentów poszczególnych członków grupy dla dobra realizowanego zadania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Zabawy integracyjne organizowane podczas survivalu nie muszą, a nawet nie powinny być zbyt wyszukane. Chodzi o to, aby wprowadzić odpowiedni klimat. Czasami zamiast przesadnie kombinować lepiej sprawić, aby grupa osób wspólnie musiała wykonywać proste zadanie takie jak znalezienie opału, rozpalenie ogniska czy rozłożenie namiotów. Taki wyjazd na łonie natury świetnie sprawdzi się na przykład w korporacjach, których pracownicy na co dzień tkwią w betonowej dżungli i nie mają zbyt częstych okazji, aby spędzić kilka dni w plenerze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.