Czym jest integracyjny survival?

Wyjazdy integracyjne już wiele lat temu zawojowały rynek pracy, stając się standardowym narzędziem w rękach przedstawicieli działów kadr czy też HR. Jednak współcześnie zwykłe zabawy integracyjne nie budzą już w nikim emocji.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest integracyjny survival?

Wyjazdy integracyjne już wiele lat temu zawojowały rynek pracy, stając się standardowym narzędziem w rękach przedstawicieli działów kadr czy też HR. Jednak współcześnie zwykłe zabawy integracyjne nie budzą już w nikim emocji. Organizowanie tego typu wydarzeń jest już bowiem działaniem standardowym, postrzeganym przez pracowników jako coś normalnego i stanowiącego element kultur organizacyjnej. Jeśli chcemy więc zaskoczyć swoich pracowników i sprawić, że organizowany wyjazd będzie wyjątkowy i zostanie zapamiętany na długo musimy zorganizować coś wyjątkowego.

Dobrym pomysłem może okazać się wyjazd survivalowy. Odpowiednio zorganizowany obóz przetrwania nie może być wydarzeniem podczas, którego uczestnicy rzeczywiście walczą o życia. Nie należy powodować przesadnego dyskomfortu uczestników spotkania, ale raczej wprowadzić odpowiedni nastrój, który sprawie że przewidziane w programie gry terenowe i gry scenariuszowe będą idealnym zamiennikiem szkolenia team building.

W końcu gdzie lepiej zgrać grupę ludzi niż podczas wspólnego przebywania na łonie natury, podczas wykonywania zadań, które zmuszają do współpracy i dążenia do wspólnego celu? No właśnie. Podczas survivalu możemy w naturalny, niewymuszony przez zadania szkoleniowe sposób, sprawić że zespól naprawdę stanie się zespołem i wypracuje sobie wewnętrzne metody organizowania pracy, podziału obowiązków i wykorzystania potencjału i talentów poszczególnych członków grupy dla dobra realizowanego zadania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielsku

Zabawy integracyjne organizowane podczas survivalu nie muszą, a nawet nie powinny być zbyt wyszukane. Chodzi o to, aby wprowadzić odpowiedni klimat. Czasami zamiast przesadnie kombinować lepiej sprawić, aby grupa osób wspólnie musiała wykonywać proste zadanie takie jak znalezienie opału, rozpalenie ogniska czy rozłożenie namiotów. Taki wyjazd na łonie natury świetnie sprawdzi się na przykład w korporacjach, których pracownicy na co dzień tkwią w betonowej dżungli i nie mają zbyt częstych okazji, aby spędzić kilka dni w plenerze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.