Czy gry karciane są dobrym pomysłem na imprezie firmowej?

Gry karciane są jedną z najbardziej popularnych form rozrywek na całym świecie. Tego rodzaju zabawa była już znana od czasów średniowiecza. Z czasem zwykła gra w karty przerodziła się w znacznie poważniejszą formę.

zdjęcie - (the_title())

Czy gry karciane są dobrym pomysłem na imprezie firmowej?

Gry karciane są jedną z najbardziej popularnych form rozrywek na całym świecie. Tego rodzaju zabawa była już znana od czasów średniowiecza. Z czasem zwykła gra w karty przerodziła się w znacznie poważniejszą formę.

Dziś często gramy o konkretne nagrody lub nawet pieniądze, a w wielu miejscach na świecie organizowane są turnieje dla najlepszych zawodowych graczy. Czy zatem i my powinniśmy umieszczać gry karciane w grafiku naszej imprezy firmowej?

Znajomość zasad oraz podstawowych reguł gry

Musimy mieć na uwadze, że nie każdy może znać reguły, według których przebiega gra. W takiej sytuacji możemy pozwolić, aby to współpracownicy wytłumaczyli koledze w pracy podstawowe zasady. Jest to jedna z najprostszych dróg do szybkiej integracji między współpracownikami.

Dodatkową korzyścią jest tutaj również nauka współpracy, dzięki czemu nasz zespół będzie bardziej zgrany.

Jeśli zaproponujemy swoim pracownikom grę, z którą nikt nie jest zaznajomiony, możemy wzbudzić dodatkowy entuzjazm. Każdy lubi poznawać nowe rzeczy. W takim przypadku trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na klarowne przedstawienie zasad panujących w danej formie gry.

Najlepiej, aby zajęła się tym osoba, która posiada doświadczenie w konkretnym rodzaju gry karcianej i będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania, które na pewno pojawią się w trakcie gry.

Miejsce oraz atmosfera w trakcie gry szkoleniowej

Odpowiednio dobrana atmosfera oraz miejsce, gdzie zabawa ma się odbyć, to dwie kluczowe kwestie o które powinniśmy się zatroszczyć, zanim rozpoczniemy grę. Miejsce rozgrywki nie powinno być zatłoczone.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Nie powinno znajdować się w nim także zbyt dużo ludzi. Nie wskazana jest również głośna i uniemożliwiająca komunikację między poszczególnymi graczami muzyka. Dotyczy to zwłaszcza gier, w których rozmowa między uczestnikami zabawy jest niezbędna.

Drugorzędną, aczkolwiek ważną kwestią przy wyborze miejsca do gry w karty jest wystrój wnętrza. Pomieszczenie do gry powinno być zadbane, a dodatkowym atutem będzie ekskluzywność takiego miejsca.

Co zamiast gier karcianych?

Gry integracyjne mogą przybierać bardzo różne formy. Jeżeli pracownicy naszego zespołu nie najlepiej radzą sobie z grami karcianymi, możemy zaproponować im podobne formy rozrywki. Mogą to być przykładowo szachy lub warcaby. Jeżeli w naszym zespole pracują ludzie młodzi i kreatywni, zabawa w popularne w ostatnim czasie gry RPG będzie również znakomitym pomysłem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.