Gry team buildingowe

Istotą większości gier jest wygrywanie, rywalizacja. Konkurowanie ze sobą pojedynczych uczestników bądź całych zespołów mocno angażuje ludzi, wyzwala, energię, autentyczne emocje i adrenalinę . Można by więc założyć, że to idealny sposób na udany team buliding.

zdjęcie - (the_title())

Gry team buildingowe

Istotą większości gier jest wygrywanie i rywalizacja. Konkurowanie ze sobą pojedynczych uczestników bądź całych zespołów mocno angażuje ludzi, wyzwala, energię, autentyczne emocje i adrenalinę.

Można by więc założyć, że to idealny sposób na udany teambuliding.

Jednakże tam gdzie są zwycięscy są  również przegrani. To niesie ryzyko nieprzyjemnych emocji i potencjalnych konfliktów, co byłoby całkowitym przeciwieństwem celów jakie stawiamy przed teambuildingiem.

Jak więc przeprowadzić udany, energetyczny teambuilding nie odwołując się do rywalizacji ?

  • Po pierwsze – niekoniecznie trzeba unikać rywalizacji w trakcie teambuildingu – dopiero jego zakończenie powinno mieć charakter koncyliacyjny. W trakcie wydarzenia konkurowanie jest jak najbardziej możliwe i dopuszczalne.

  • Po drugie – nawet jeśli zdecydujemy się ma mechanikę gier teambuildingowych bazującej na rywalizacji to możemy zadbać o właściwy odbiór zadań i atmosferę wśród uczestników poprzez odpowiednie omówienia – takie, które będą kanalizowały energię na współpracę.

  • Po trzecie – jest wiele gier, które na pozór wspierają konkurowanie, ale tak naprawdę premiują współpracę (np. wybudowanie najwyższej wieży – grupy mogą budować samodzielnie, albo zebrać się w jeden zespół i zbudować wspólną konstrukcję, która siłą rzeczy będzie najwyższa).

Dziś, w obliczu zmian pokoleniowych bardzo ważny jest aspekt współpracy miedzy ludźmi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Teorie zależności mówią  o trzech programach życiowych w tym względzie:

  • zależność – kiedy człowiek do realizacji celów potrzebuje pełnego wsparcia drugiego człowieka – w postaci jego zasobów, czasu, uwagi etc.

  • niezależność – kiedy człowiek nie potrzebuje niczyjej pomocy i wykorzystuje własne zasoby, aby zrealizować cele.

  • współzależność – współpraca między ludźmi umożliwiająca synergię zasobów, talentów i predyspozycji, zgodnie z założeniem, że 2+2 nie zawsze musi dawać 4.

Dzisiejsi Y’grekowie i Z’eci mają silną orientację na niezależność. Współzależność traktują jak…. Zależność. Warto, aby gry integracyjne zamiast wspierać rywalizację i tym samym niezależność wskazywały jak ważna jest współzależność, że łączenie zasobów i potencjałów umiejętności i umysłów daje lepsze efekty niż praca każdego człowieka z osobna.

Idealna gra integracyjna umożliwia pracę niezależną i promuje współzależną. Uczestnicy dzięki takiemu doświadczeniu dostają szansę na zmianę przekonań, a w rezultacie zachowań na te zmierzające do współpracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.