Imprezy integracyjne 2.0

Dziś wszystko jest 2.0.  Mamy więc społeczeństwo 2.0, media 2.0, web 2.0. Imprezy integracyjne też występują w formacie 2.0 – czyli zdigitalizowanych, pełnym elektroniki bądź mobilnym.

zdjęcie - (the_title())

Imprezy integracyjne 2.0

Dziś wszystko jest 2.0.  Mamy więc społeczeństwo 2.0, media 2.0, web 2.0.Imprezy pracownicze też występują w formacie 2.0 – czyli zdigitalizowanym, pełnym elektroniki bądź mobilnym.

Moda na rozwiązania 2.0 bierze się z potrzeby innowacji, która w branży teambuildingów stała się tendencją, trochę z powodu coraz silniejszej reprezentacji iPokolenia w firmach. Ygreki podjęli pracę już jakiś czas temu – dziś pełnią funkcje kierownicze i co raz częściej podejmują decyzje o zakupie tych czy innych formatów teambuildingowych. Zetowie to najmłodsi pracownicy. W przeciwieństwie do poprzednich pokoleń wprost, wszem i wobec komunikują swoje potrzeby. Nie chcą szkoleń tradycyjnych z flipchartem i krzesłami w podkowę, nie cieszą się również na tradycyjną imprezę pracowniczą. Żyją cyfrowo i tak też chcą się bawić.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :Przykłady imprez pracowniczych 2.0 :

 •     Mikołajki 2.0
  Integracja odbyła się w siedzibie firmy. Światła zgasły, uczestnicy otrzymali sprzęt do laserowego paintballa i trochę jak w Igrzyskach Śmierci mogli otrzymywać zrzuty dodatkowego sprzętu.  Rozgrywka składała się z kilku trybów – capture the flag, seek and destroy, kill’em all etc. W pewnym momencie w biurze pojawiła się obca ekipa. Ekipa św. Mikołaja z Elfami. Pozostałe zespoły miały wpaść na to, że muszą połączyć siły, aby pokonać X-mas team i przejąć prezenty. Oczywiście się udało :)

 •     Integracja 2.0
  Uczestnicy wchodzą do sali w której jest ciemno, klimatyzacja jest odpalona na najniższą temperaturę, nie ma cateringu. Otrzymują informację, że na wszystkie atrakcje i udogodnienia muszą sobie zasłużyć poprzez rozwiązywanie zagadek. Rozwiązanie zagadek daje punkty, które można przeznaczyć na wybrane z listy atrakcje. Mechanika gry bazuje na grach planszowych, escape roomach i QR codach. W rezultacie rozgrywki uczestnicy zapewniają sobie wszystkie udogodnienia, wielodaniowy posiłek, muzykę i DJ’a. Wiedzą, że wszystko sami wypracowali – pokolenie IKEA

 •     Gra miejska 2.0
  Wykorzystująca technologię geocachingu. Zamiast tradycyjnych stacji, w których animatorzy czekają na uczestników teambuildingu w grze funkcjonują tzw. kieszenie (cache). Kieszenie są umieszczone na mapach. Uczestnicy mają dostęp do map dzięki aplikacji w swoich smartfonach. Mapa wskazuje mniej więcej gdzie znajduje się kieszeń, w świecie realnym trzeba ją znaleźć. Rozszerzona rzeczywistość pozwala przesunąć animatorów z funkcji instruktorów i opiekunów do czynnych uczestników gry, którzy w odpowiednich momentach scenariusza pojawiają się w polu reakcji uczestników.

 •     Wirtualna Rzeczywistość
  VR w integracjach to nowy trend. Z racji ograniczeń niektórych uczestników nie można bazować tylko na rozwiązaniach VR’ealowych. Zwykle uczestnicy mają szereg zadań i niektóre z nich wymagają założenia Ocullusa czy innego VR device’a. Najczęściej wykorzystujemy VR do gier typu agent bądź gier scenariuszowych odbywających się w przestrzeniach zamkniętych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.