Integracja – korzyścią dla każdej firmy i pracowników

W obecnych czasach na naszym rynku jest coraz więcej firm, które organizują wyjazdy integracyjne dla pracowników. Jest to miły i ciekawy sposób na odreagowanie nawarstwionych nerwów i stresu. Celem tych nowatorskich spotkań jest umiejętne podnoszenie wiedzy pracowników, dzielenie się swoimi doświadczeniami, szeroko pojęta integracja oraz doskonała zabawa.

zdjęcie - (the_title())

Integracja - korzyścią dla każdej firmy i pracowników

W obecnych czasach na naszym rynku jest coraz więcej firm, które organizują wyjazdy firmowe dla pracowników. Jest to miły i ciekawy sposób na odreagowanie nawarstwionych nerwów i stresu. Celem tych nowatorskich spotkań jest umiejętne podnoszenie wiedzy pracowników, dzielenie się swoimi doświadczeniami, szeroko pojęta integracja oraz doskonała zabawa.

Firmowe imprezy integrujące pracowników są bardzo ważną sprawą i każdy z pracowników powinien w nich uczestniczyć. Przyczyniają się one w duży stopniu do rozładowania nagromadzonego stresu, który często może towarzyszyć pracownikom w ich codziennej pracy.

Poza tym wyjazdy takie są doskonałą formą wszelkiej zabawy i wzajemnego otwierania się na siebie. Dzięki tej innowacyjnej formie spędzania razem wolnego czasu, pracownicy nawiązują między sobą głębsze więzi. a co za tym idzie nabierają wzajemnie energii i chęci do życia oraz pracy.

W tym celu nabyte nowe pokłady energii i motywacji do działania, mogą skutkować lepszą efektywnością w wykonywaniu powierzonych zadań lub projektów w firmie, które w tak dobrze zgranym zespole, mogą przynieść nowe sukcesy. Zadowolenie z profesjonalnie wykonanej pracy nie tylko przyniesie dumę i zaszczyt dla pracowników ale także dla ich przełożonego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie zaniechaj rozwoju swojego zespołu. Szkolenie team building pomoże Ci zintegrować i zmotywować pracowników. Zobacz też nasze szkolenia zarządzanie zespołem. Zapraszamy.

Wyjazdy dla firm mogą przynieść wiele korzyści w firmie. Na współczesnym rynku każde przedsiębiorstwo kieruje się swoją polityką, według której wydawanie środków pieniężnych powinno być dobrze przemyślane.

Zatem czy firmowe imprezy dla pracowników mogą być nazywane zbędnym wydawaniem pieniędzy, który może szybko się zwrócić? Na polskim rynku wszyscy pracownicy z potencjałem nie szukają zatrudnienia, które może im dać tylko satysfakcję finansową. Coraz większa rzesza profesjonalnych osób decyduje się na pracę w doświadczonej firmie ze względu na przyjemną atmosferę w środowisku pracy, przyjacielski relacje z kolegami, komfort psychiczny oraz otwarty dialog z przełożonymi.

Pracownicy, którzy posiadają dobrą opinie w firmie przyciągają do pracy energicznych i doświadczonych specjalistów, którzy to z wielką chęcią będą pracować w takim zespole, który to zawsze tryska pozytywną energią.

W związku z tym koniecznie trzeba organizować firmowe wyjazdy pracownicze, które to wywierają korzystny wpływ na współpracę w każdej dziedzinie naszej gospodarki. Organizowanie przez firmę wyjazdów przynosi każdemu przedsiębiorstwu mnóstwo pozytywnej energii, którą można przeznaczyć na dalszy innowacyjny rozwój.

W czasie trwania dobrej zabawy związanej z wyjazdem pracowniczym wszyscy pracownicy odczuwają dużą chęć bycia ze sobą, przez co nawiązują się nowe kontakty, lepiej siebie poznają, doradzają sobie w rozwiązywaniu problemów, dzięki czemu wiedzą na kogo oraz w jakim stopniu mogą liczyć nie tylko we współpracy, ale także w życiu osobistym.

Stawianie przez firmę na ciekawe formy integracji w zespole może w niezwykle skuteczny sposób przyczynić się do wyeliminowania złych emocji, które nagromadziły się w związku z współzawodnictwem o wpływy i stanowiska pracy w firmie. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby wszyscy oddelegowani pracownicy na naturalnym gruncie mogli podyskutować o istniejących wokół nich drażniących sprawach lub innych rzeczach na które mają inny pogląd, a które powodują wzrost napięcia i niepotrzebne waśnie.

Poza tym każdy wyjazd pracowniczy może być inny i wnieść w życie pracowników cenne doświadczenia. Takie wyjazdy mogą być zorganizowane na różne sposoby i w niezwykle ciekawym i malowniczym plenerze, począwszy od urokliwych zakątków Mazur – przez wybrzeże morskie, aż po niezwykle turystyczne okolice gór takich jak: Bieszczady, Tatr czy Karpaty. Takie usytuowanie miejsc spotkań integracyjnych korzystnie wpływa na ukojenie nerwów oraz złagodzenie poziomu stresu.

Organizowanie plenerowych wyjazdów pracowniczych to ogromny zysk zarówno dla każdego pracownika jak i przedsiębiorstwa. Innowacyjne spotkania integracyjne to doskonały i sprawdzony sposób na scalenie zespołu, który to dzięki temu odnosi znaczne sukcesy zawodowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.