Integracja na ściankach wspinaczkowych

Nie zawsze trzeba organizować wyjazd integracyjny kilkudniowy, aby pracownicy mogli się ze sobą zintegrować i lepiej się poznać. Czasami wystarczy jeden dzień, kiedy grupa pracowników gdzieś razem wyjdzie i po prostu będzie się świetnie bawić.

zdjęcie - (the_title())

Integracja na ściankach wspinaczkowych

Nie zawsze trzeba organizować wyjazd firmowy kilkudniowy, aby pracownicy mogli się ze sobą zintegrować i lepiej się poznać. Czasami wystarczy jeden dzień, kiedy grupa pracowników gdzieś razem wyjdzie i po prostu będzie się świetnie bawić.

Wybór odpowiedniego miejsca

Na głowie organizatorów jest to, aby wybrać takie miejsce na integrację które zainteresuje wszystkich. Jeśli pracownicy lubią aktywność fizyczna, pracodawca o tym wie, to warto pomyśleć o wyjściu integracyjnym na ściankę wspinaczkową.

Często jest również tak, że wyjście na ściankę wspinaczkową może przerodzić się w jednodniowy wyjazd w celu wspinania się po prawdziwych skałach na świeżym powietrzu.

Czemu akurat ścianka wspinaczkowa jest takim ciekawym i dobrym wyborem? Przede wszystkim dlatego, że nie każdy na co dzień jest w stanie sobie pozwolić na takie wyjście.

Ścianka może więc być czymś nowym, co nie tylko zainteresuje ale również wspomoże integracje grupy.

W każdej grupie są osoby słabsze i silniejsze. Ludzie ci potrzebują często motywacji, zachęty do tego, aby powalczyć, przezwyciężyć swoje słabości. Wyjazd firmowy może doprowadzić do tego, że takie osoby powrócą do pracy odmienione, zmotywowane do działania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Oczywiście może być to również całkiem przeciwny efekt. Z reguły jednak to właśnie wyjazdy firmowe motywują i odmieniają w pozytywny sposób pracowników.

Integracja i odnowa relacji

Wyjazdy na ścianki wspinaczkowe, a także do wielu innych miejsc to nie tylko szansa na integrację pracowników. Tego typu wyjazdy powinny być organizowane co jakiś czas w miarę systematycznie.

Dlaczego tak właśnie jest?

Otóż dlatego, że nie chodzi tylko o integrację i zapoznanie się ze sobą. Chodzi również o to, aby utrzymywać ze sobą relacje, które raz już udało się zbudować. Warto je pielęgnować, a wszelkiego rodzaju wyjazdowe zabawy eventowe są na to najlepszym wyborem.

Koszt wyjścia na ściankę

Dla pracodawcy nie powinien być to zbyt duży koszt. Oczywiście sporo zależy od ilości osób, które na ściankę się wybiorą.

Z reguły jednak tego typu wyjścia organizowane są dla 5-10 osób. Niewielka grupa może naprawdę skorzystać kilkakrotnie z możliwości wspinania się.

Integracja w małych grupach jest także znacznie lepsza co jest udowodnione przez specjalistów. Wyjście dla grupy około 10 osób nie będzie drogie.

Z tego też powodu ścianka wspinaczkowa jest świetnym wyborem szczególnie dla mniejszych firm.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.