W jaki sposób dopasować gry integracyjne?

W naszej firmie mogą znajdować się osoby w różnym wieku. Na ten aspekt powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdy planujemy zorganizować imprezę firmową. To, co dla młodych pracowników będzie wydawać się atrakcyjne, starsi i bardziej doświadczeni pracownicy mogą przyjąć ze znacznie mniejszym entuzjazmem. Na jakich polach należy zwrócić szczególną uwagę na ten problem?

20 grudnia 2018
zdjęcie - W jaki sposób dopasować gry integracyjne?

W jaki sposób dopasować gry integracyjne?

W naszej firmie mogą znajdować się osoby w różnym wieku. Na ten aspekt powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdy planujemy zorganizować imprezę dla pracowników. To, co dla młodych pracowników będzie wydawać się atrakcyjne, starsi i bardziej doświadczeni pracownicy mogą przyjąć ze znacznie mniejszym entuzjazmem. Na jakich polach należy zwrócić szczególną uwagę na ten problem?

Imprezy taneczne

Nie ulega wątpliwości, że niemal każdy z nas lubi potańczyć w rytm swojej ulubionej muzyki, a szampańska zabawa do białego rana nie jest również nikomu obca.

Jednak tutaj powinniśmy wystrzegać się generalizowania naszych pracowników w jak największym stopniu. Młodzi ludzie chętnie pobawią się w gronie współpracowników, jednak miejscem najbardziej dla nich odpowiednim będzie raczej klub.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

To tutaj będą czuli się najlepiej, ponieważ jest to miejsce, gdzie oni sami często przebywają jako prywatne osoby. Ponadto w klubach obecna jest również największa grupa ich rówieśników.

Dla bardziej dojrzałych pracowników najlepszą formą zabawy eventowej będzie organizacja przyjęcia towarzyskiego, na której zaserwujemy gościom wyśmienitą kawę i domowe ciasto.

Mamy wtedy gwarancję, że starsza grupa pracowników na spotkaniu integracyjnym będzie czuła się komfortowo i faktycznie zacznie się integrować. Trzecim wariantem organizacji imprezy tanecznej jest organizacja imprezy tanecznej z zespołem muzycznym.

Jest to trochę większy wydatek niż w przypadku dwóch poprzednich wariantów, jednak w tym przypadku mamy możliwość większej integracji między pracownikami starszymi, a tymi bardzo młodymi.

Z każdym z opisanych wyżej wariantów powinna iść w parze również zasada, że udział w imprezie jest całkowicie dobrowolny, a nieobecność nie jest powodem ponoszenia żadnych konsekwencji.

Imprezy firmowe w małym gronie

Jeżeli nasz zespół składa się z niewielu osób, a dodatkowo różnica wieku między współpracownikami jest bardzo duża, integracja może przysporzyć nam wielu kłopotów. Jednak nic straconego! W takim gronie jako najlepsza forma zazwyczaj sprawdza się organizacja grilla.

Najlepiej, aby każdy z pracowników przygotował wyśmienity poczęstunek, który zostanie postawiony na wspólnym stole. Taki rodzaj integracji będzie niemal na pewno skuteczny i pozwoli przełamać wzajemną niechęć między współpracownikami w różnym wieku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.