Jak wybrać najlepsze szkolenie team buildingowe – krok po kroku

Team building to bardzo ważne zadanie w praktycznie każdej firmie. Co więcej mówiąc tu o firmie, mamy na myśli nie tylko klasyczne korporacje, lecz również zakłady pracy, o których często nie myśli się w kontekście firm, czyli szpital, szkołę, lokal gastronomiczny, przedszkole i wiele, wiele innych. W każdym z tych miejsc zgrany zespół pracowników przyniesie nam naprawdę wiele korzyści. Pytanie jednak pozostaje, jak zorganizować takie szkolenie?

zdjęcie - (the_title())

 
Jak wybrać najlepsze szkolenie teambuildingowe - krok po kroku

Teambuilding to bardzo ważne zadanie w praktycznie każdej firmie. Co więcej mówiąc tu o firmie, mamy na myśli nie tylko klasyczne korporacje, lecz również zakłady pracy, o których często nie myśli się w kontekście firm, czyli szpital, szkołę, lokal gastronomiczny, przedszkole i wiele, wiele innych. W każdym z tych miejsc zgrany zespół pracowników przyniesie nam naprawdę wiele korzyści. Pytanie jednak pozostaje, jak zorganizować takie szkolenie?

Firmowe imprezy integrujące zespół

No właśnie - szkolenie. Bowiem imprezy teambuildingowe nie polegają na piciu i tańczeniu - to coś więcej niż zwykłe imprezy. Z drugiej jednak strony nie są to szkolenia sensu stricte, to oznacza, że pracownicy nie siedzą na nudnych wykładach. Generalnie pomysłów na ciekawe spotkania integracyjne jest naprawdę wiele - od wyjazdów survivalowych, przez pikniki czy sauny aż do wspólnych lekcji gotowania. Na które z nich się zdecydować? Otóż trzeba wziąć pod uwagę kilka spraw, o których powiemy poniżej.

1) Czemu ma służyć to spotkanie integracyjne?

Na początku musimy zadać sobie pytanie, dlaczego w ogóle organizujemy takie spotkanie. Oczywiście chodzi o to, aby pracownicy się poznali, jednak co dalej. Czy ma być to zespół do zadań specjalnych, który będzie pracował w warunkach ogromnego stresu? A może zespół pozornie niezwiązanych ludzi, freelancerów, którzy jednak razem mają uzyskać jakiś materiał Albo w ogóle nie do końca są to pracownicy, którzy się nie znają, lecz po prostu widzimy, że coś w danej grupie nie gra a jej członkowie odnoszą się do siebie, jak do obcych ludzi? Od odpowiedzi na te pytania, zależy właśnie w dużej mierze, które szkolenia będą najodpowiedniejsze. Poniżej podamy kilka przykładów.

  • wyjścia na ściankę wspinaczkową : Takie rozwiązanie może być ciekawe dla zespołów, które nie za bardzo potrafią się wzajemnie motywować i w których widać, że pewne osoby boją się zabrać głos.
  • survivalowe wyjazdy: Takie szkolenie integracyjne z kolei świetne będzie dla wszystkich zespołów, w których bardzo ważne jest to, aby szybko wykształcił się lider oraz, aby każdy określił swoje miejsce w grupie. To idealny typ wyjazdu dla zespołów, które będą musiały pracować pod naprawdę ogromną presją.
  • spokojne imprezy pracownicze: Takie spotkanie często pozwala ludziom poznać się lepiej - mogą wtedy oni opowiedzieć o swoich pasjach, rodzinach itp. To mogą być wyjścia typu wspólna sauna, bilard, basen itp.
  • nowe umiejętności: wiele spotkań integracyjnych opiera się także na nauce czegoś, co jest w zasadzie nowe dla wszystkich pracowników. Może to być jazda konna, weekend na wsi itp. Tu z kolei mamy możliwość oderwania pracowników od codziennej rutyny i rozbudzenie w nich pasji życia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie zaniechaj rozwoju swojego zespołu. Szkolenie team building pomoże Ci zintegrować i zmotywować pracowników. Zobacz też nasze szkolenia zarządzanie zespołem. Zapraszamy.


2) Jak wybrać najlepszą firmę od wyjazdów?

Następnie pozostaje jeszcze kwestia tego, aby wybrać naprawdę dobrą firmę zajmującą się organizacją takich szkoleń. Jeśli bowiem nie wybierzemy specjalistów, to tylko zupełnie niepotrzebnie przepuścimy pieniądze. Warto zatem wcześniej przeczytać o danej firmie w internecie, przejrzeć jej dobre opinie, negatywne komentarze oraz oczywiście - pogadać wprost z organizatorami.

3) Przykre i pozytywne konsekwencje wyjazdów firmowych

Organizując dla pracowników takie imprezy pracownicze, trzeba jednak liczyć się z pewnymi konsekwencjami. Przede wszystkim może być tak, że niestety po szkoleniu dojdziemy do wniosku, że któregoś pracownika trzeba zwolnić. Pamiętajmy bowiem, że wspomniane wyżej różne przykłady imprez pracowniczych za każdym razem pozwalają nam spojrzeć na drugiego człowieka z innej perspektywy, w sytuacji, w której nigdy wcześniej go nie widzieliśmy. Może się okazać, że ktoś, kogo do tej pory uważaliśmy za świetnego pracownika, w rzeczywistości tylko przeszkadza innym. Na szczęście sytuacja może również być odwrotna, a mianowicie okaże się np. że pracownik, którego do tej pory ledwo zauważaliśmy, w rzeczywistości ma wiele talentów a dodatkowo pełni zespole rolę pewnego bufora, wysłuchując innych i łagodząc konflikty.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.