Jak wybrać najlepsze szkolenie team buildingowe – krok po kroku

Team building to bardzo ważne zadanie w praktycznie każdej firmie. Co więcej mówiąc tu o firmie, mamy na myśli nie tylko klasyczne korporacje, lecz również zakłady pracy, o których często nie myśli się w kontekście firm, czyli szpital, szkołę, lokal gastronomiczny, przedszkole i wiele, wiele innych. W każdym z tych miejsc zgrany zespół pracowników przyniesie nam naprawdę wiele korzyści. Pytanie jednak pozostaje, jak zorganizować takie szkolenie?

12 marca 2019
zdjęcie - Jak wybrać najlepsze szkolenie team buildingowe – krok po kroku

 Jak wybrać najlepsze szkolenie teambuildingowe - krok po kroku

Teambuilding to bardzo ważne zadanie w praktycznie każdej firmie. Co więcej mówiąc tu o firmie, mamy na myśli nie tylko klasyczne korporacje, lecz również zakłady pracy, o których często nie myśli się w kontekście firm, czyli szpital, szkołę, lokal gastronomiczny, przedszkole i wiele, wiele innych. W każdym z tych miejsc zgrany zespół pracowników przyniesie nam naprawdę wiele korzyści. Pytanie jednak pozostaje, jak zorganizować takie szkolenie?

Firmowe imprezy integrujące zespół

No właśnie - szkolenie. Bowiem imprezy teambuildingowe nie polegają na piciu i tańczeniu - to coś więcej niż zwykłe imprezy. Z drugiej jednak strony nie są to szkolenia sensu stricte, to oznacza, że pracownicy nie siedzą na nudnych wykładach. Generalnie pomysłów na ciekawe spotkania integracyjne jest naprawdę wiele - od wyjazdów survivalowych, przez pikniki czy sauny aż do wspólnych lekcji gotowania. Na które z nich się zdecydować? Otóż trzeba wziąć pod uwagę kilka spraw, o których powiemy poniżej.

1) Czemu ma służyć to spotkanie integracyjne?

Na początku musimy zadać sobie pytanie, dlaczego w ogóle organizujemy takie spotkanie. Oczywiście chodzi o to, aby pracownicy się poznali, jednak co dalej. Czy ma być to zespół do zadań specjalnych, który będzie pracował w warunkach ogromnego stresu? A może zespół pozornie niezwiązanych ludzi, freelancerów, którzy jednak razem mają uzyskać jakiś materiał Albo w ogóle nie do końca są to pracownicy, którzy się nie znają, lecz po prostu widzimy, że coś w danej grupie nie gra a jej członkowie odnoszą się do siebie, jak do obcych ludzi? Od odpowiedzi na te pytania, zależy właśnie w dużej mierze, które szkolenia będą najodpowiedniejsze. Poniżej podamy kilka przykładów.

  • wyjścia na ściankę wspinaczkową : Takie rozwiązanie może być ciekawe dla zespołów, które nie za bardzo potrafią się wzajemnie motywować i w których widać, że pewne osoby boją się zabrać głos.
  • survivalowe wyjazdy: Takie szkolenie integracyjne z kolei świetne będzie dla wszystkich zespołów, w których bardzo ważne jest to, aby szybko wykształcił się lider oraz, aby każdy określił swoje miejsce w grupie. To idealny typ wyjazdu dla zespołów, które będą musiały pracować pod naprawdę ogromną presją.
  • spokojne imprezy pracownicze: Takie spotkanie często pozwala ludziom poznać się lepiej - mogą wtedy oni opowiedzieć o swoich pasjach, rodzinach itp. To mogą być wyjścia typu wspólna sauna, bilard, basen itp.
  • nowe umiejętności: wiele spotkań integracyjnych opiera się także na nauce czegoś, co jest w zasadzie nowe dla wszystkich pracowników. Może to być jazda konna, weekend na wsi itp. Tu z kolei mamy możliwość oderwania pracowników od codziennej rutyny i rozbudzenie w nich pasji życia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!


2) Jak wybrać najlepszą firmę od wyjazdów?

Następnie pozostaje jeszcze kwestia tego, aby wybrać naprawdę dobrą firmę zajmującą się organizacją takich szkoleń. Jeśli bowiem nie wybierzemy specjalistów, to tylko zupełnie niepotrzebnie przepuścimy pieniądze. Warto zatem wcześniej przeczytać o danej firmie w internecie, przejrzeć jej dobre opinie, negatywne komentarze oraz oczywiście - pogadać wprost z organizatorami.

3) Przykre i pozytywne konsekwencje wyjazdów firmowych

Organizując dla pracowników takie imprezy pracownicze, trzeba jednak liczyć się z pewnymi konsekwencjami. Przede wszystkim może być tak, że niestety po szkoleniu dojdziemy do wniosku, że któregoś pracownika trzeba zwolnić. Pamiętajmy bowiem, że wspomniane wyżej różne przykłady imprez pracowniczych za każdym razem pozwalają nam spojrzeć na drugiego człowieka z innej perspektywy, w sytuacji, w której nigdy wcześniej go nie widzieliśmy. Może się okazać, że ktoś, kogo do tej pory uważaliśmy za świetnego pracownika, w rzeczywistości tylko przeszkadza innym. Na szczęście sytuacja może również być odwrotna, a mianowicie okaże się np. że pracownik, którego do tej pory ledwo zauważaliśmy, w rzeczywistości ma wiele talentów a dodatkowo pełni zespole rolę pewnego bufora, wysłuchując innych i łagodząc konflikty.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.