Jak wygląda integracja przez pomaganie?

W czasach rynku pracownika, kiedy ważne jest to jak postrzegają nas na rynku jako pracodawcę warto dbać o swój wizerunek i utrwalać jego pozytywny wymiar w oczach swoich pracowników na każdym kroku.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda integracja przez pomaganie?

W czasach rynku pracownika, kiedy ważne jest to jak postrzegają nas na rynku jako pracodawcę warto dbać o swój wizerunek i utrwalać jego pozytywny wymiar w oczach swoich pracowników na każdym kroku.

W dobie kiedy hasła takie jak CSR czy społeczna odpowiedzialność biznesu zostały wyniesione niemal na sztandary warto włączać je w niemal każdą aktywność podejmowaną przez naszą organizację. Także w zabawy integracyjne, nawet jeśli z pozoru wydaje się to paradoksalne i niemożliwe do wykonania.

Gry scenariuszowe czy też warsztaty kulinarne to dobry pomysł, aby grupa pracowników spędził wspólnie nieco czasu. Dobra zabawa często zostaje jednak szybko zapomniana. Dlatego warto zadbać o to, aby szkolenia team building miały wyjątkowy charakter i zostały zapamiętane na długo. Można to osiągnąć sprawiając, że ubędą one wiązały się poczuciem satysfakcji wśród pracowników. Jeśli udział w nich pozostawi pozytywne odczucia, efekt gwarantowany. Jak tego dokonać?

Zamiast wydawać duże kwoty na organizację wyjazdu integracyjnego czy też zwykłej imprezy warto rozważyć zaproponowanie swojemu zespołowi innej formy spędzenia wspólnie czasu. Gwarantujemy, że równie konsolidującej i integrującej. Mowa o wspólnym pomagania i angażowaniu się w akcje społeczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!

Można tego dokonać na wile sposobów. Jednorazowe akcje takie jak wewnątrzfirmowa czy tez wewnątrzdziałowa zbiórka charytatywna na dany cel również spełnią taką funkcję. Spajają zespól, dając wspólny, wzniosły, ale jednak nie dotyczący pracy cel. Można jednak pójść o krok dalej i zaproponować pracownikom wspólne zaangażowanie w jakąś akcje. Na przykład wizytę w schronisku dla bezdomnych zwierząt w celu pomocy przy porządkowaniu boksów czy też wyprowadzania piesków na spacer. Pomoc może dotyczyć także domu seniora, hospicjum czy też domu dziecka.

Warto zadbać o to, aby zaproponowana akcja była zgodna z tym na czym zależy naszemu zespołowi, z jego wartościami. I choć tego typu zaangażowania trudno nazwać zabawą, to jednak mimo wszystko wspólne niesienie pomocy i spędzanie czasu na czynieniu dobra konsoliduje ludzi. Pokazuje ich od tej dobrej strony, przez co grupie osób łatwiej współpracować i wykazać się zrozumieniem względem swoich wad.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.