Jak wygląda integracja przez pomaganie?

W czasach rynku pracownika, kiedy ważne jest to jak postrzegają nas na rynku jako pracodawcę warto dbać o swój wizerunek i utrwalać jego pozytywny wymiar w oczach swoich pracowników na każdym kroku.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Jak wygląda integracja przez pomaganie?

Jak wygląda integracja przez pomaganie?

W czasach rynku pracownika, kiedy ważne jest to jak postrzegają nas na rynku jako pracodawcę warto dbać o swój wizerunek i utrwalać jego pozytywny wymiar w oczach swoich pracowników na każdym kroku.

W dobie kiedy hasła takie jak CSR czy społeczna odpowiedzialność biznesu zostały wyniesione niemal na sztandary warto włączać je w niemal każdą aktywność podejmowaną przez naszą organizację. Także w zabawy integracyjne, nawet jeśli z pozoru wydaje się to paradoksalne i niemożliwe do wykonania.

Gry scenariuszowe czy też warsztaty kulinarne to dobry pomysł, aby grupa pracowników spędził wspólnie nieco czasu. Dobra zabawa często zostaje jednak szybko zapomniana. Dlatego warto zadbać o to, aby szkolenia team building miały wyjątkowy charakter i zostały zapamiętane na długo. Można to osiągnąć sprawiając, że ubędą one wiązały się poczuciem satysfakcji wśród pracowników. Jeśli udział w nich pozostawi pozytywne odczucia, efekt gwarantowany. Jak tego dokonać?

Zamiast wydawać duże kwoty na organizację wyjazdu integracyjnego czy też zwykłej imprezy warto rozważyć zaproponowanie swojemu zespołowi innej formy spędzenia wspólnie czasu. Gwarantujemy, że równie konsolidującej i integrującej. Mowa o wspólnym pomagania i angażowaniu się w akcje społeczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie integracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Można tego dokonać na wile sposobów. Jednorazowe akcje takie jak wewnątrzfirmowa czy tez wewnątrzdziałowa zbiórka charytatywna na dany cel również spełnią taką funkcję. Spajają zespól, dając wspólny, wzniosły, ale jednak nie dotyczący pracy cel. Można jednak pójść o krok dalej i zaproponować pracownikom wspólne zaangażowanie w jakąś akcje. Na przykład wizytę w schronisku dla bezdomnych zwierząt w celu pomocy przy porządkowaniu boksów czy też wyprowadzania piesków na spacer. Pomoc może dotyczyć także domu seniora, hospicjum czy też domu dziecka.

Warto zadbać o to, aby zaproponowana akcja była zgodna z tym na czym zależy naszemu zespołowi, z jego wartościami. I choć tego typu zaangażowania trudno nazwać zabawą, to jednak mimo wszystko wspólne niesienie pomocy i spędzanie czasu na czynieniu dobra konsoliduje ludzi. Pokazuje ich od tej dobrej strony, przez co grupie osób łatwiej współpracować i wykazać się zrozumieniem względem swoich wad.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.