Kręgle

Zorganizowanie udanej imprezy integracyjnej, niezależnie od tego czy będzie ona wyjazdowa, czy też odbędzie się tuż pod zakładem pracy zawsze wiąże się z tym, że wszelkie plany dotyczące jej przebiegu oraz oczekiwanych rezultatów będzie ograniczane przez warunki wyjściowe. Innymi słowy ciężko zorganizować wyjście na trening MMA, kiedy w zespole dominują kobiety.

zdjęcie - (the_title())

Kręgle

Zorganizowanie udanej imprezy firmowej niezależnie od tego czy będzie ona wyjazdowa, czy też odbędzie się tuż pod zakładem pracy zawsze wiąże się z tym, że wszelkie plany dotyczące jej przebiegu oraz oczekiwanych rezultatów będzie ograniczane przez warunki wyjściowe. Innymi słowy ciężko zorganizować wyjście na trening MMA, kiedy w zespole dominują kobiety.

Organizacja eventów firmowych nie jest zatem zadaniem łatwym, jednak pracodawca znający swój zespół przy odrobinie wysiłku będzie w stanie znaleźć idealne rozwiązanie. Do grona zawsze sprawdzających się metod na udane i skuteczne zabawy eventowe są sporty drużynowe.

Jedną z ciekawszych realizacji długofalowej strategii integracyjnej pracowników można spotkać w jednej z rządowych agencji, która zorganizowała swoim pracownikom ligę gry w kręgle.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Podzielona na działy firma była w stanie ze swego grona stworzyć kilka mini zespołów, które rywalizując ze sobą nie integrują się wzajemnie i poszerzają pole współpracy ale także gromadzą wokół siebie także osoby, które aktywnie nie uczestniczą w rywalizacji ale wspierają zawodników swoim dopingiem.

Dzięki temu dość sztywne środowisko pracy, jakim jest sfera budżetowa zamieniła się w tętniącą życiem i międzydziałową rywalizacją, zintegrowaną grupą.

Powstałe w ten sposób osobiste relacje pomiędzy pracownikami pozwalają nie tylko na poprawę atmosfery pracy, ale także podniesienie wydajności i skuteczności pracy.

Inną formą, w której można śmiało realizować integracje pracowników to wspólne warsztaty. Nie chodzi tu jednak o szkolenia z zakresu umiejętności zawodowych ale takich, które na co dzień nie są szczególnie przydatne. Wszystko rzecz jasna jest oczywiście kwestią tego, kto ma być poddany takiej integracji.

Nie zmienia to jednak faktu, że chodzi o takie zajęcia, jak krótki kurs garncarstwa, piwowarstwa czy choćby jogi. Każde z tych zajęć, choć odmiennych będzie miało jednak jeden cel.

Choć zdobyte w ten sposób umiejętności nie zawsze będą niezbędne to jednak wspólne doświadczanie zdobywania nowych zdolności pozwolą na stworzenie pozytywnego klimatu pomiędzy pracownikami i, co ważne, oddalą gromadzone napięcia.

W każdym przypadku, kiedy organizowany jest wyjazd firmowy czy po prostu krótkie wyjście po pracy warto pamiętać, że nie musi być to być impreza ograniczająca się do alkoholu i zabawy.

Szczególnie kierownictwo powinno pamiętać, że jest to okazja do tego, by poprawić jakość pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.