Majsterkowanie oraz tuning samochodów – znakomity pomysł na imprezę integracyjną

Gry integracyjne nie są jedynym wariantem organizacji imprezy firmowej. Nasi pracownicy mogą się znakomicie integrować podczas robienia rzeczy, które po prostu lubią. Dopasowywanie aktywności, która odbędzie się na imprezie firmowej, zgodnie z preferencjami i zainteresowaniami pracowników jest trudne, aczkolwiek bardzo popłaca.

Gamma - Majsterkowanie oraz tuning samochodów - znakomity pomysł na imprezę integracyjną

Majsterkowanie oraz tuning samochodów - znakomity pomysł na imprezę integracyjną

Gry integracyjne nie są jedynym wariantem organizacji firmowej imprezy. Nasi pracownicy mogą się znakomicie integrować podczas robienia rzeczy, które po prostu lubią. Dopasowywanie aktywności, która odbędzie się na imprezie firmowej, zgodnie z preferencjami i zainteresowaniami pracowników jest trudne, aczkolwiek bardzo popłaca.

Jednym z pomysłów na taką właśnie aktywność jest majsterkowanie oraz tuning aut. W tym momencie należy zaznaczyć, że nie jest to forma zabawy jedynie dla mężczyzn.

Jest duża szansa na to, że kobiety z naszego zespołu pracowników również będą chętnie uczestniczyć w zabawie. Kluczem do tego jest odpowiednia organizacja aktywności oraz stworzenie przyjaznej i komfortowej dla każdego atmosfery.

Odpowiednie przygotowanie zabawy

W trakcie organizacji aktywności polegającej na majsterkowaniu lub tuningu samochodów, powinniśmy przede wszystkim zadbać o właściwe narzędzia oraz modele samochodów, które będą poddawane modyfikacjom.

W tym momencie należy zaznaczyć, że samochody te nie muszą być całkowicie sprawne, a nawet modele stare mogą posłużyć za znakomite obiekty do modyfikowania. Wszystko musi przybrać formę zabawy.

Podział zespołu na grupy

Jak już wspominaliśmy wcześniej, kobiety również mogą wziąć udział w zabawie, polegającej na majsterkowaniu. Zespół możemy podzielić na kilka odrębnych grup, a każda z nich powinna dostać zadanie, na którego wykonanie będzie miała ściśle określony czas.

Przykładowo grupa pierwsza zostanie przypisana do malowania samochodu, za to grupa druga zajmie się przygotowywaniem wnętrza pojazdu wraz ze wszystkimi wykończeniami. Jest to najlepszy sposób na poprawienie relacji panujących w firmie, a ponadto zwiększenie współpracy między poszczególnymi współpracownikami.

Podczas zabawy integracyjnej powinniśmy dopilnować, aby każdy w niej uczestniczył. Nie jest dopuszczalna sytuacja, w której jedna lub kilka osób nie mają możliwości udziału, ponieważ jest odtrącana lub szykanowana przez kolegów z pracy.

Dodatkową pomoc przy bardziej skomplikowanych zadaniach będzie stanowić doświadczony mechanik lub osoba, która pasjonuje się modyfikacjami samochodów.

Dobrym pomysłem jest również podział zadań ze względu na płeć pracowników. Podczas gdy mężczyźni mogą zajmować się obsługą urządzeń elektrycznych oraz hydraulicznych, kobiety poczują się najlepiej, jeśli zaangażujemy je w wybór odpowiedniego lakieru samochodu czy tapicerki w modyfikowanym pojeździe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.