Misja – gra miejska lub plenerowa

Nie od dziś wiadomo, że udane i skuteczne szkolenia team building opierają się na dobranych w odpowiednych proporcjach szkoleniach i zabawach. Zabawy integracyjne bardzo często okazują się najskuteczniejszą formą integrowania zespołu.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Misja – gra miejska lub plenerowa

Misja – gra miejska lub plenerowa

Nie od dziś wiadomo, że udane i skuteczne szkolenia team building opierają się na dobranych w odpowiednych proporcjach szkoleniach i zabawach. Zabawy integracyjne bardzo często okazują się najskuteczniejszą formą integrowania zespołu. Jednak wiele z nich bywa dość nudna i opatrzona. Jeśli planujecie wyjazd integracyjny czy też imprezę firmową warto zadbać o to, aby zaplanowane rozrywki były nietuzinkowe i zapadły uczestnikom wydarzenia w pamięć na długi czas.

Taką niecodzienną i dającą wiele możliwości w kwestii dostosowania jej do indywidualnych potrzeb rozrywką są gry terenowe. Gry scenariuszowe o charakterze miejskim lub też plenerowym to świetnie rozwiązanie jeśli chcemy w nienachalny sposób nakłonić zespół do współpracy, spowodować zacieśnienie więzi oraz nawiązanie nici porozumienia między tymi członkami zespołu, którzy dotychczas nie mieli okazji nawiązać relacji lub też ich stosunki pozostawiały wiele do życzenia.

Warto zadbać o odpowiednio dobrany scenariusz takiej gry, aby był on równocześnie ciekawy i wymagający nieco wysiłku zarówno fizycznego jak i intelektualnego. Z drugiej zaś strony warto pamiętać, że zbyt trudna gra sprawi, że kłopoty z rozwiązaniem zadań będą rodzić wśród uczestników frustracje, co sprzyja powstawaniu konfliktów – które z całą pewnością nie są celem wyjazdu integracyjnego. Dlatego stworzenie i dobranie odpowiedniego do sytuacji scenariusza zabawy wymaga wyczucia i jest zadaniem kluczowym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Powstające podczas tego typu gier konieczność współpracy, a z drugiej strony zdrowa rywalizacja pomiędzy poszczególnymi drużynami sprawia również, że jako pracodawcy możemy poznać swoich pracowników od innej strony, również zacieśniając z nimi więzi, poznając ich zalety, które później przy odpowiednim nakierowaniu podwładnych będziemy mogli wykorzystać dla dobra firmy, odpowiednio dobierając system motywacyjny dla danej osoby. Warto pamiętać o tym, że pozytywny wizerunek pracodawcy znacząco wpływa na jakość pracy i zaangażowanie w nią pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.