Misja – gra miejska lub plenerowa

Nie od dziś wiadomo, że udane i skuteczne szkolenia team building opierają się na dobranych w odpowiednych proporcjach szkoleniach i zabawach. Zabawy integracyjne bardzo często okazują się najskuteczniejszą formą integrowania zespołu.

zdjęcie - (the_title())


Misja – gra miejska lub plenerowa

Nie od dziś wiadomo, że udane i skuteczne szkolenia team building opierają się na dobranych w odpowiednych proporcjach szkoleniach i zabawach. Zabawy integracyjne bardzo często okazują się najskuteczniejszą formą integrowania zespołu. Jednak wiele z nich bywa dość nudna i opatrzona. Jeśli planujecie wyjazd integracyjny czy też imprezę firmową warto zadbać o to, aby zaplanowane rozrywki były nietuzinkowe i zapadły uczestnikom wydarzenia w pamięć na długi czas.

Taką niecodzienną i dającą wiele możliwości w kwestii dostosowania jej do indywidualnych potrzeb rozrywką są gry terenowe. Gry scenariuszowe o charakterze miejskim lub też plenerowym to świetnie rozwiązanie jeśli chcemy w nienachalny sposób nakłonić zespół do współpracy, spowodować zacieśnienie więzi oraz nawiązanie nici porozumienia między tymi członkami zespołu, którzy dotychczas nie mieli okazji nawiązać relacji lub też ich stosunki pozostawiały wiele do życzenia.

Warto zadbać o odpowiednio dobrany scenariusz takiej gry, aby był on równocześnie ciekawy i wymagający nieco wysiłku zarówno fizycznego jak i intelektualnego. Z drugiej zaś strony warto pamiętać, że zbyt trudna gra sprawi, że kłopoty z rozwiązaniem zadań będą rodzić wśród uczestników frustracje, co sprzyja powstawaniu konfliktów – które z całą pewnością nie są celem wyjazdu integracyjnego. Dlatego stworzenie i dobranie odpowiedniego do sytuacji scenariusza zabawy wymaga wyczucia i jest zadaniem kluczowym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielsku

Powstające podczas tego typu gier konieczność współpracy, a z drugiej strony zdrowa rywalizacja pomiędzy poszczególnymi drużynami sprawia również, że jako pracodawcy możemy poznać swoich pracowników od innej strony, również zacieśniając z nimi więzi, poznając ich zalety, które później przy odpowiednim nakierowaniu podwładnych będziemy mogli wykorzystać dla dobra firmy, odpowiednio dobierając system motywacyjny dla danej osoby. Warto pamiętać o tym, że pozytywny wizerunek pracodawcy znacząco wpływa na jakość pracy i zaangażowanie w nią pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.