Najpopularniejsze zabawy team buildingowe

Team building  to niezwykle ważny element współczesnego biznesu. Bez dobrych i profesjonalnie rozwijanych relacji w zespole próżno bowiem marzyć o efektywnej współpracy pracowników, a co za tym idzie - o efektywności i rozwoju firmy.

Bądź częścią opowieści…
Gry integracyjne - Team building realizowany na kanwie gier scenariuszowych daje ogrom możliwości. Zabawy integracyjne pozwalają wcielić się uczestnikom w załogę łodzi podwodnej, członków ekipy...
Budujemy zaangażowanie, współpracę i silne emocje!
Gry terenowe - team building w tych projektach jest naturalny – wynika z charakteru zadania. Uczestnicy współpracując i korzystając ze swoich talentów i zasobów potrafią zbudować konstrukcje lotne...

Najpopularniejsze zabawy team buildingowe

Teambuilding  to niezwykle ważny element współczesnego biznesu. Bez dobrych i profesjonalnie rozwijanych relacji w zespole próżno bowiem marzyć o efektywnej współpracy pracowników, a co za tym idzie - o efektywności i rozwoju firmy.

To właśnie budowie ducha określanego jako "team spirit" służą takie wydarzenia, jak firmowe wyjazdy integrujące, szkolenia outdoorowe czy imprezy pracownicze, w programie których nieraz znajdują się zajęcia integracyjne z psychologiem bądź firmowym specjalistą od integracji.

Uczestnicy takich zajęć nieraz biorą udział w zabawach, wymagających komunikacji i współpracy.
W ten sposób poprzez luźną zabawę i przyjemne spędzanie czasu pracownicy lepiej się poznają, nabierają do siebie zaufania i zawierają przyjaźnie, co później owocuje lepszą współpracą i wzajemnym wspieraniem się poszczególnych członków zespołu.

Wiele zabaw eventowych poznajemy już w przedszkolu lub podstawówce. Korzystają z nich także grupy takie, jak harcerze, studenckie koła naukowe czy wspólnoty religijne. I kiedy, po rozpoczęciu "dorosłego życia" i pracy w korporacji powoli zapominamy o tych przeżyciach z młodości, odkrywamy (w większości przypadków ze zdziwieniem), że w świecie biznesu również jest miejsce na gry i zabawy integrujące.

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Cechą, która decyduje o popularności danej zabawy, jest niewątpliwie element współpracy i komunikacji. Dobrze również, jeśli zabawa wymaga wymiany informacji na swój własny temat.

Wśród najciekawszych zabaw "na rozgrzewkę" wymienić należy "węzeł gordyjski" oraz "tunel". W pierwszym przypadku uczestnicy mają za zadanie losowo złapać się za ręce, a następnie - bez ich puszczania - "rozplątać się" aż do utworzenia pętli.

Zabawa w "tunel" polega z kolei na przebieganiu pojedynczych osób pod tunelem ustawionych z pozostałych graczy ustawionych w pary i łapaniu dowolnej osoby z tunelu za rękę; osoba stanowiąca parę osoby złapanej przemieszcza się na początek tunelu i sama przebiega pod spodem, łapiąc kolejną osobę za rękę i tworząc z nią parę.

Wśród zabaw ćwiczących współpracę popularność zyskują zadania związane z różnymi akcesoriami - np. przewrócenie koca na lewą stronę za pomocą tylko stóp, falowanie wielką chustą tak, aby umieścić toczącą się po niej piłkę w otworze czy napełnianie podziurawionej rurki PCV wodą donoszoną z oddalonego źródła. Popularnym zadaniem jest także nakazanie uczestnikom zabawy ustawienia się w jakiejś określonej kolejności (np. alfabetycznie imionami lub wg daty urodzenia).

Powyższe przykłady to zaledwie drobna część ogółu gier integracyjnych stosowanych w teambuildingu. Specjaliści w tej dziedzinie wymyślili setki, jeśli nie tysiące gier i zabaw przydatnych podczas firmowych wyjazdów integrujących pracowników a kolejne zostały zaadaptowane z gier dla dzieci i młodzieży.

Jak więc widać, z pozoru "dziecinne" zabawy okazują się mieć poważne znaczenie biznesowe.

Szkolenie z „twistem” integracyjnym. Rozwija i napędza do współpracy!
Zdarza się, że na gry szkolniowe stawiane są dwa cele – ten rozwojowy oraz ten związany z motywacją, odbiorem wydarzenia jako nagrody. Szkolenia integracyjne z „twistem” integracyjnym odróżniają...

Uwalniamy dobre emocje – od środka na zewnątrz

Szkolenia outdoor - uwalniamy dobre emocje od środka na zewnątrz. Poznaj nasze szkolenia outdoor - na słońce i na deszcz!
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Fluktuacja , czyli wymiana pracowników w zespole danej firmy, statystycznie jest obecnie zjawiskiem częstszym niż kilkadziesiąt lat temu. Mnogość możliwości zawodowych oraz rozwój sposobów przyciągania pracownika spowodowały, że zmiana miejsca zatrudnienia jest obecnie prostsza, trwa krócej, a także jest mniej ważnym momentem w życiu dorosłego człowieka niż jeszcze niedawno.
Hasło "team building" większości kojarzy się z korporacyjną nowomową i nowoczesnymi metodami zarządzania zespołem pracowników, jednak często nie zdajemy sobie sprawy, co tak dokładnie kryje się pod tym pojęciem. Tymczasem większość działających współcześnie firm - zarówno małych i dużych, prywatnych jak i państwowych - w jakimś zakresie stosuje team building. O co jednak chodzi?
Jeżeli wybieramy się na film, na który nie mamy wielkiej ochoty, ale z jakiś powodów zdecydowaliśmy się na ten seans to zwykle nie mamy dużych oczekiwań. Prawdopodobieństwo, że film ocenimy jednak wysoko wzrasta. Jeśli jednak czekaliśmy na premierę odliczając dni i godziny jest spore ryzyko rozczarowania.
Istotą większości gier jest wygrywanie, rywalizacja. Konkurowanie ze sobą pojedynczych uczestników bądź całych zespołów mocno angażuje ludzi, wyzwala, energię, autentyczne emocje i adrenalinę . Można by więc założyć, że to idealny sposób na udany team buliding.

Najbliższe webinary

zobacz najbliższe webinary.
2020-07- 7
7 lipca 2020
2020-07- 7
Szkolenie online Szkolenie online
Rozmowa obsługowa z klientem to czas cementowania relacji i budowania lojalności. Trudne sytuacje właściwie obsłużone zwiększają przywiązanie klienta do firmy, jest to autentycznie doceniane. Z drugiej strony brak właściwiej reakcji prowadzi do erozji relacji i gotowości klienta do zmiany swoich decyzji zakupowych.  Dobrze poprowadzona rozmowa to szereg działań zarówno w warstwie merytorycznej, jak również (przede wszystkim) w warstwie psychologicznej.
2020-07- 8
8 lipca 2020
2020-07- 8
Szkolenie online Szkolenie online
W dobie pandemii organizacje próbują zyskać przewagę konkurencyjną i budują swój wizerunek zaangażowanych społecznie dzięki filantropii i wolontariatowi. Takie działania z zakresu CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu) można wpisać na stałe w strategię firmy.
2020-07- 8
8 lipca 2020
2020-07- 8
Szkolenie online Szkolenie online
W obecnej sytuacji zespoły HR i menedżerowie w wielu firmach, stanęli przed wyzwaniami, jakich większość z nich wcześniej nie doświadczyła. Tłem tej sytuacji jest kryzys środowiskowy wywołany wybuchem pandemii COVID 19.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Najpopularniejsze zabawy team buildingowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji