Paintball – hit czy kit na imprezach integracyjnych?

Pierwszym, co przychodzi na myśl licznym właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw, jeśli chodzi o organizację imprezy integracyjnej, jest właśnie wycieczka całego zespołu na paintball. Czym właściwie jest ten rodzaj sportu i czy rzeczywiście stanowi znakomitą atrakcje dla naszych pracowników?

20 grudnia 2018
zdjęcie - Paintball – hit czy kit na imprezach integracyjnych?

Paintball – hit czy kit na imprezach integracyjnych?

Pierwszym, co przychodzi na myśl licznym właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw, jeśli chodzi o organizację imprezy dla firm jest właśnie wycieczka całego zespołu na paintball. Czym właściwie jest ten rodzaj sportu i czy rzeczywiście stanowi znakomitą atrakcje dla naszych pracowników?

Opinia pracowników – klucz do udanej i bezpiecznej zabawy

Jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy taka forma gry integracyjnej będzie naszym pracownikom odpowiadała – dobrym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie ankiety wśród podwładnych. Pozwoli to na lepsze rozeznanie się w sytuacji. Pamiętajmy również, że w kwestionariuszu ankiety powinno znaleźć się również miejsce na pomysły pracowników.

Ankieta została przeprowadzona.

Co robić w sytuacji, kiedy zdania są podzielone i tylko część osób preferuje zabawę, jaką jest paintball?

W takiej sytuacji nie zaleca się narzucania grupie, która nie zgodziła się na udział w tej zabawie, tej formy aktywności. W tego rodzaju sytuacjach znakomitym rozwiązaniem wydaje się być podzielenie zespołu na dwie odrębne grupy, które będą zajmowały się innego rodzaju aktywnością.

Przykładowo jedna z grup może zajmować się właśnie grą w Paintball, a druga uczestniczyć w zupełnie innej aktywności.

Bezpieczeństwo w trakcie gier integracyjnych

Z perspektywy widza, który obserwuje zmagania graczy, którzy uczestniczą w zabawie, paintball może wydawać się bardzo niebezpiecznym sportem.

Jednak stosując się do wszystkich reguł bezpieczeństwa, ryzyko kontuzji w trakcie tej znakomitej formy rozrywki jest niemal zerowe.

Oto kilka zasad, dzięki którym wyjazd firmowy będzie nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny.

  • Podstawowym wyposażeniem każdego uczestnika gry maska paintballowa, której podstawowym zadaniem jest ochrona głowy i twarzy uczestnika zabawy, który zostanie trafiony właśnie w tą część ciała.
    Taka maska nie powinna posiadać żadnych uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowym atutem będzie fakt, że tego rodzaju ochrona pochodzi z renomowanego sklepu sportowego.

  • Warto również zadbać o dodatkowe wyposażenie ochraniające dla wszystkich uczestników gry. Sprzęt możemy kupić samodzielnie lub wypożyczyć. Pomimo, że trafienie w trakcie zabawy nie jest bolesne, to jednak warto oszczędzić naszym pracownikom pojawiających się często siniaków.

  • Uprzedźmy wszystkich uczestników gry integracyjnej, że zabronione jest strzelanie do innych z odległości mniejszej niż 1 metr – pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnych kontuzji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.